HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Úspešný návrat strateného syna pod Zobor
zdroj: jäzva

Úspešný návrat strateného syna pod Zobor

Takmer 2900 fanúšikov pod Zoborom potešila avizovaná posila v podobe Mareka Slováka. Šikovný center sa zaradil do druhého útoku k Juddovi Blackwaterovi a Radoslavovi Macíkovi. „Corgoni" sa napokon aj vďaka gólu 29-ročného útočníka tešili zo zisku dvoch bodov po víťazstve nad „Liptákmi" 3:2 po predĺžení.

Nitra sa o návrat osvedčeného centra snažila dlhší čas. Marek Slovák začal sezónu v bieloruskom Junosti Minsk, kde v 20 zápasoch zaznamenal 15 bodov za 8 gólov a 7 asistencií. Všetko začalo tým, že pôvodná júlová dohoda s klubom niekedy v auguste, septembri prestala platiť. Podľa zmeny vnútorných pravidiel, o ktorých ma informovali až neskôr ma nemohli platiť v tej sume, na ktorej sme boli dohodnutí. Prisľúbili mi, že to doplatia formou prémií, ale to sa za 5 mesiacov nestalo ani raz. Preto som požiadal o ukončenie zmluvy. Jednoducho som už neveril, že podmienky dodržia a dlhší čas, asi mesiac, som už bol rozhodnutý, že chcem odísť. Tie rokovania medzi Nitrou a Minskom trvali dosť dlho, oni ešte aj teraz na záver ma nechceli nikam pustiť. Záujem mali, ale skrátka ja som prestal veriť, že dodržia dohodu z úvodu sezóny,“ povedal k návratu do Nitry Slovák.


Nitrania predstavili staronovú posilu začiatkom týždňa. V utorok si ešte Slovák pozrel víťazstvo svojich spoluhráčov v odvetnom zápase semifinále Vyšehradského pohára nad Féhervár AV 19 (3:2) z pozície diváka, no na stretnutie s Liptovským Mikulášom už bol pripravený nastúpiť. Začiatok bol pre mňa ťažký, keďže ešte začiatkom týždňa som bol hráčom Minska, tam som odohral zápas a na druhý deň som letel. Bolo to také hektické" opisoval situáciu bezprostredne po zápase Marek Slovák.


Hostia z Liptovského Mikuláša prišli do Nitry pripravení pobiť sa o dobrý výsledok. Tento zámer sa im aj daril, Nitra arénu umlčali góly Pacalaja i Paukovčeka. Ťažší rozbeh Bielo-modrých" mala možno na starosti aj výdatná zápasová porcia z posledného obdobia. Odpor hostí sa napokon podaril zlomiť, na viac ako 2 body to však nestačilo. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas, taká zaslúžená remíza. Aj Mikulášania hrali dobre, ten bod si zaslúžili. My sme v predĺžení dali gól naviac, takže je super, že sme získali aspoň dva body," konštatoval 175 cm vysoký hráč Nitry pokračujúc, zápas som si užíval, prišlo veľa ľudí. Na to som sa veľmi tešil, pretože tam tí ľudia na hokej nechodili. Tu je atmosféra vynikajúca a potom sa samozrejme aj lepšie hrá."

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk