HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Oceliari potvrdili formu na ľade lídra, maródi sa pomaly zotavujú
zdroj: Trenčín - Košice (foto Tomáš Somr)

Oceliari potvrdili formu na ľade lídra, maródi sa pomaly zotavujú

Náskok trenčianskej Dukly na čele tabuľky je už len päťbodový. A mohlo to byť ešte menej, nebyť streleckých schopností Branka Radivojeviča. Kapitán tímu spod Čákovho hradu dokázal ako jediný prekonať košického brankára Vladislava Habala a dostal tak svoj tím z dvojgólového manka. To hosťom v šlágri 24. kola vystrelili v prvej tretine Šimon Petráš a Jakub Suja.

"Začali sme naozaj dobre, ale v závere prvej tretiny sme zbytočne faulovali po buly v útočnom pásme. Trenčín strelil gól do šatne a to nám určite nepomohlo," okomentoval pre hokej.sk tréner Košíc Milan Jančuška prvý gólový moment Radivojeviča, ktorý prišiel devätnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny. Celkovo však v jeho hlase prevažovala spokojnosť z víťazného rezultátu.

"Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo, pretože na ľade lídra sa často nevyhráva. Ide o veľmi kvalitného súpera s množstvom výborných hráčov. Z tohto pohľadu sme veľmi spokojní, aj keď sme vyhrali len za dva body," skonštatoval Jančuška, ktorý vyzdvihol aj samotnú úroveň zápasu. "Hralo sa hore-dole, bolo tam veľa šancí a výborne zachytali obaja brankári. Nás môže trošku mrzieť, že sme nevyužili dobré príležitosti za stavu, kedy sme viedli. Mohli sme to rozhodnúť, ale som rád, že sme to zvládli aspoň v predĺžení."

Keď už sa totiž takmer štyri tisícky divákov tešili na samostatné nájazdy, udrel 29 sekúnd pred koncom predĺženia americký obranca Blake Kessel.

„Predĺženie troch proti trom je vždy vabankom a jazdilo sa z jednej strany na druhú. Až to dostal Blake na pravé krídlo a krásne zazvonil brankárovi o tyčku," popísal rozhodujúci moment 21-ročný útočník Šimon Petráš, ktorý strelil na ľade Trenčína svoj tretí gól sezóny. "My mladí sa snažíme hrať aktívne a dávať tímu svoju energiu. Odoberať sily súperom a ak sa podarí, tak aj skúsiť streliť nejaký gól."


Košičania potvrdili na ľade prvého tímu tabuľky zlepšujúcu sa formu a z posledných siedmich zápasov vyhrali až šesť.

"Vždy je čo zlepšovať, ale posledné zápasy proti Novým Zámkom a v Trenčíne predstavujú pre našich fanúšikov ideálnu pozvánku na súboj proti Nitre. Všetci sa na to veľmi tešíme a veríme, že to zvládneme k našej spokojnosti," odkázal košickým fanúšikom tréner Milan Jančuška, ktorého môže tešiť aj blížiaci sa návrat viacerých členov kádra, ktorí absentujú v zostave pre zranenia. Hovoríme o brankárovi Joakimovi Lundströmovi a útočníkoch Richardovi Jenčíkovi s Jiřím Bicekom.

"Na ľade už s nami momentálne trénujú všetci maródi, okrem Maťa Gernáta. Jeho zranenie si žiada týždeň či dva pokoja, ale potom by mal byť v poriadku. Z pohľadu ostatných nechceme šiť horúcou ihlou a ako prvý by sa mal vrátiť do zostavy brankár Lundström," naznačil tréner Jančuška pre hokej.sk.


Trenčín - Košice 2:3 pp (26 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk