HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Rekonštrukcia štadióna v Michalovciach mešká, návrat Dukly z Vranova sa posúva
zdroj: jäzva

Rekonštrukcia štadióna v Michalovciach mešká, návrat Dukly z Vranova sa posúva

Hokejisti domácich klubov tu odohrajú prvé zápasy najskôr začiatkom marca.

Rekonštrukcia a dostavba zimného štadióna v Michalovciach by mala byť ukončená do konca tohto roka. S niektorými doplňujúcimi prácami ale mesto počíta aj v priebehu januára. Prvé zápasy sa tak na zmodernizovanom štadióne odohrajú neskôr než sa plánovalo. A to až niekedy začiatkom marca. Hokejisti michalovských klubov ale rátali s tréningami a zápasmi už v decembri. Od 31.júla za nimi totiž cestujú do Vranova nad Topľou.

„Cestujeme hore dole a je to dosť náročné. Už sa tešíme, uvidíme kedy tam naskočíme. Myslím si, že príde dosť ľudí podporiť a dúfame, že tie výsledky budú ešte lepšie, ako doteraz,“ povedal útočník Dukly Michalovce Erik Piatak pre hokej.sk.

So stavebnými prácami sa začalo v apríli tohto roka. Odvtedy prešli rekonštrukciou viaceré priestory zimného štadióna. Ako uviedla pre kosiceonline.sk hovorkyňa mesta Michalovce Iveta Palečková, v súčasnosti už sú zrealizované aj obklady a dlažby, sadrokartónové podhľady, stierky a maľby v šatňových a chodbových priestoroch.

„Taktiež sú dokončené epoxidové podlahy na komunikačných priestoroch tribún a ochodzoch, osadené sú vnútorné hliníkové dvere, ukončujú sa terasy a nástupné schodiská, montujú sa oceľové zábradlia a robí sa aj VIP zóna,“ vymenovala Palečková pre kosiceonline.sk.

Oprava za dva milióny

V pôvodnom pláne rekonštrukcie sa ale neuvažovalo s obnovou elektroinštalácie v celom objekte. Tá bola vzhľadom na nevyhovujúci technický stav jej rozvodov nevyhnutná. Aj z týchto dôvodov sa modernizácia zimného štadióna predĺži.

„Bolo potrebné doplniť práce, bez ktorých by estetický výsledok tejto rekonštrukcie nebol dostatočný. To znamená, doplnili sa ešte nátery strešných konštrukcií, ktoré neboli natierané doposiaľ vôbec a takisto elektroinštalácia – jej kompletná rekonštrukcia,“ upresnila Palečková.

Celkové náklady na obnovu michalovského štadióna predstavujú sumu približne dva milióny eur. Tie poputujú z rôznych zdrojov. Len milión eur dostalo mesto od z Úradu vlády Slovenskej republiky.

„Dostali sme finančné prostriedky aj na rekonštrukciu mantinelov, ktoré sme boli nútení takisto opravovať, a to z dôvodu sprísnených pravidiel ľadového zväzu. Tam obdržíme 34-tísc zo Slovenského zväzu ľadového hokeja a ostatné prostriedky mesto financuje z vlastných zdrojov, teda z úverových zdrojov,“ upresnila hovorkyňa pre kosiceonline.sk.


Mesto pripravovalo rekonštrukciu už od roku 2014, kedy sa uskutočnilo verejné obstarávanie na modernizáciu zimného štadióna. K rozsiahlejším úpravám sa ale pristúpilo až v tomto roku.

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk