Mladý Fín zneškodnil 100 striel. Na podobné kanonády si už zvykol
zdroj: Kisa-Eagles

Nevyhral, no napriek tomu si vyslúžil ovácie spoluhráčov a pozornosť hokejového sveta. Šestnásťročný brankár Juuso Kopra zneškodnil v zápase fínskej mládežníckej ligy medzi Kisa-Eagles a Assät Pori neuveriteľných sto striel.

Koprov tím prehral 0:5, no mladý brankár za to určite nemôže. Jeho spoluhráči totiž umožnili súperovi vyslať na jeho bránku až 115 striel.

"Ráno ma trochu boleli nohy," pousmial sa Kopra deň po veľkom výkone. "Ale nie, všetko je v poriadku. Ráno som išiel tak ako vždy na tréning svojho školského tímu a večer na tréning svojho klubu."

Už po prvej tretine prehrával jeho tím 0:2 a na strely 6:32. Druhá tretina však bola ešte horšia a Eagles v nej boli prestrieľaní 1:32. Vďaka mladému brankárovi však prehrávali iba o tri góly. Sily ubúdali a v tretej dvadsaťminútovke si musel Kopra poradiť až so 41 strelami. Inkasoval z nich iba dva góly a niet divu, že po zápase mu diváci trieskali v stoji.

"Juuso podal skvelý výkon. Bol určite hrdinom zápasu," vyslovil sa tréner Kisa-Eagles Jouni Rantala. "Bol jednoducho úžasný."

Tím Kisa-Eagles je v 28-člennej lige najslabším a jeho bilancia je 3-17-2. Kopra čeli v tejto sezóne v priemere takmer 65 strelám na zápas.

"Naši brankári sú v stálej permanencii. Obvykle čelíme 70 strelám, zatiaľ čo my ich vyšleme dvadsať až tridsať. Odohrali sme pár dobrých zápasov, ale nedarí sa nám strieľať góly," uviedol Rantala.

Najlepší strelec tímu Santeri Tahvanainen má na svojom konte 5 gólov a 7 bodov, čo ho radí v produktivite ligy na 226. miesto.

"Mňa takéto zápasy bavia a som rád, že na mňa mieri toľko pukov," pousmial sa 16-ročný Kopra.

Nuž, ako sa hovorí - prax robí majstra. A mladý fínsky brankár sa na nedostatok praxe a práce sťažovať nemôže.

Zdroj: THN.com