HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sedem zápasov v siedmich mestách za sedem dní
zdroj: Hokejoví dobrodruhovia z Gatineau (foto nhl.com)

Sedem zápasov v siedmich mestách za sedem dní

Väčšina hokejových fanúšikov sníva o tom, že si raz vychutná naživo aspoň jeden zápas NHL. Marc-Andre Cardinal a Benoit Marleau zašli v snívaní ďalej a zaumienili si, že navštívia sedem zápasov za sedem dní v siedmich rôznych mestách.

Svoj jedinečný trip odštartovali 25. novembra a skončili 2. decembra.

"Týždeň sme prakticky žili na cestách autom," uviedol Cardinal pre nhl.com. "Jedli sme počas jazdy, na hotely sme prichádzali neskoro a v podstate to bolo len o cestovaní autom, lietaní a - sledovaní parádnych hokejových zápasov."

Dvaja fanúšikovia z kanadského mesta Gatineau v Quebeku hokej milujú. Cardinal fandí Ottawe Senators, Marleau Montrealu Canadiens a okerm toho zbiera veci spojené s hokejom. Jeho cieľom bolo navštíviť štadióny, na ktorých nikdy nebol, čo situáciu samozrejme komplikovalo. Na svojom konte už totiž mal slušný zoznam navštívených zápasov NHL.

Hlavný problém s takýmto tripom mohli mať pochopiteľne manželky oboch dobrodruhov. "Manželka sa tešila so mnou. Viac si od svojej ženy želať nemôžete. Je určite najlepšia na svete," usmieva sa Cardinal.


Dvojica fanúšikov odštartovala svoju púť v Toronte na zápase proti Washingtonu. Nasledovala cesta do Pittsburghu, kde videli víťazný gól Sida Crosbyho v predĺžení proti Philadelphii.

Ďalej to bol Detroit, ktorý hostil LA Kings a nasledoval let do Bostonu. Dvojica fanúšikov sa potom vrátila späť do Detroitu, odkiaľ sa autom presunula do Chicaga. Svoju hokejovú exkurziu ukončili zápasmi v St. Louis a v Bridgestone Aréne v Nashville, kde sledovali Anaheim Ducks.

"Pred zápasom v Nashville sme mali veľké očakávania a tie boli naplnené. Skvelí fanúšikovia, skvelá atmosféra. Povedal by som, že v Nashville to bolo najlepšie," vyznal sa Cardinal a jeho radosť zvýšil obranca Predators Anthony Bitetto, ktorý mu počas rozcvičky hodil do hľadiska puk. O podarenej dvojici už totiž vedela celá Amerika a puky zbierali takýmto spôsobom počas celého svojho tripu.

Na svojej jedinečnej misii precestovali Kanaďania 1596 míľ autom a nalietali 1719 míľ vzduchom.

"Najlepšie bolo byť každý deň niekde inde. Počúvať nové skandovania divákov, vidieť nové mestá. Všetko krásne sa však raz musí skončiť," povzdychol si Cardinal.


zdroj: NHL.com

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk