HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Otec bývalého bitkára NHL sa bojí o jeho i svoj život
zdroj: Stephen Peat

Otec bývalého bitkára NHL sa bojí o jeho i svoj život

Niet väčšej obavy, ako je obava rodiča o život svojho dieťaťa. Aj keď je to dieťa dávno veľké a za sebou má kariéru v NHL.

V snahe zachrániť svojho syna pred skazou, obrátil sa Walter Peat na médiá s dojímavým otvoreným listom. V ňom žiada o pomoc pre syna Stephena, ktorý odohral v NHL 130 zápasov za Washington Capitals a zviedol v nich množstvo pästných súbojov. Následky sú však nepríjemné a podľa Waltera sa teraz v jeho prípade prejavujú zranenia hlavy, ktoré pri bitkách utrpel.

Peat senior umožnil denníku New York Times publikovanie listu, ktorý adresoval doktorovi hráčskej asociácie NHLPA.

"Vážený pán doktor, zdravotný stav Stephena je kritický. Mám veľký obavy, že pribudne do čiernej štatistiky hráčov, ktorých život sa skončil v dôsledku poranenia mozgu počas hokejovej kariéry," uvádza Peat v dojímavom liste. "Naše možnosti pomôcť mu sme už vyčerpali a to isté platí aj o energii, ktorá nás v týchto snahách opúšťa. NHL nám neposkytla absolútne žiadnu pomoc. Je mi ľúto, že som vás nekontaktoval skôr, ale Stephen je veľmi hrdý a tvrdohlavý človek. Potrebuje však pomoc. Trpí výpadkami pamäte, depresiami, extrémnymi migrénami a už viackrát zvažoval samovraždu. Keď pociťuje stavy úzkosti a hnevu, zvládame ho len veľmi ťažko. Stáva sa vtedy násilníkom a aj ja sám som už viackrát pocítil obavy o život. Svojho syna milujem a nedokážete si predstaviť, ako ma jeho stav mrzí. Prosím, pomôžte."

Podľa Stephenovho otca sa od napísania listu situácia zhoršila ešte viac. Jeho syn sa stal bezdomovcom a svojou agresivitou si doslova pýta zatknutie.

"Mal by byť v nemocnici a nie vo väzení. Ja sám sa však obávam o moju bezpečnosť. Jeho stav ma desí a stále sa vyhráža samovraždou," dodal Peat senior.

Fanúšikovia NHL majú v pamäti podobné prípady bitkárov ako boli Derek Boogard, Rick Rypien a Wade Belak. Ostáva veriť, že Peat nedopadne ako oni a kompetentní mu dokážu pomôcť.


zdroj: hockeyfeed.com

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk