HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ovečkin dúfa, že ruský tím nebude chýbať na ZOH 2018
zdroj: TASR/AP

Ovečkin dúfa, že ruský tím nebude chýbať na ZOH 2018

Hviezdny útočník klubu severoamerickej NHL Washington Capitals Alexander Ovečkin dúfa, že tím zložený z ruských hokejistov nebude chýbať na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu v Kórejskej republike.

"Podporím akékoľvek rozhodnutie jednotlivých krajanov, ale takmer nepochybujem, že sa tam napokon predstavia," vyhlásil Ovečkin na stredajšom rannom rozkorčuľovaní mužstva "Caps". Unisono s Jevgenijom Kuznecovom dodal, že budú držať palce všetkým športovcom, ktorí sa rozhodnú pre účasť pod olympijskou vlajkou a neutralizujúcim označením Olympionici z Ruska (OAR) po utorňajšom vylúčení samotnej krajiny z februárového podujatia na základe dopingových prehreškov plošného typu najmä na zimných olympijských hrách 2014 v Soči. Dávnejšie je známe, že NHL nepustí svojich hráčov pod päť kruhov, predtým naposledy boli mimo v roku 1994.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk