HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majster sa vracia na správnu cestu, Liptáci nemali nárok
zdroj: Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš (foto V. Chramazda)

Majster sa vracia na správnu cestu, Liptáci nemali nárok

Zdá sa, že majster je z najhoršieho vonku. Po sérii slabších výsledkov si s blížiacimi sviatkami vylepšuje náladu a na víťazstvo z Detvy nadviazal presvedčivým triumfom proti Liptovskému Mikulášu. Stredoslovenského súpera tak zdolal aj v treťom vzájomnom meraní síl sezóny.

"Je to majster, ale hrať a vyhrať sa dá s každým. V tomto prípade boli v každom prípade naozaj lepší a ostáva mi len pogratulovať im," povzdychol si po prehre 1:4 útočník Liptákov Marek Uram. "Po prvej tretine bolo 0:2 a hlavne gól inkasovaný pred koncom tretiny nás zlomil. V tomto zápase nás súper zatlačil a my sme nevyužívali svoje kontry. Musíme priznať, že boli lepší a vyhrali zaslúžene. Nebol to náš deň."

Spomínaný gól do šatne na 2:0 strelil 56 sekúnd pred koncom prvej tretiny Tomáš Surový. "Zápas sme našťastie kontrolovali. Súper bol húževnatý, ale my sa pozeráme na seba a bol to ďalší krôčik správnym smerom. Som rád, že sme to takto zvládli a verím, že takéto výkony budeme podávať konštantne."

Aj trénera Vladimíra Országha potešil predovšetkým zisk troch bodov a naznačenie správneho smerovania jeho tímu. "Vedeli sme o dobrých výsledkoch Mikuláša v poslednom období a v tejto sezóne je liga veľmi vyrovnaná a ľahký nie je žiadny zápas. Aj teraz to bolo otvorené až do konca. V druhej tretine sme mohli odskočiť, čo sa nám nepodarilo, momentálne nie sme v najlepšej pohode, no veľa sme trénovali a malo by sa to časom prejaviť. Sme radi za tri body a ideme ďalej."

Len druhý gól sezóny strelil dvadsaťročný útočník "Baranov" Martin Andrisík, ktorý zvádza boj o miesto v základnej zostave majstra. "Hralo sa mi výborne a som rád, že som dostal znova šancu. Uvidíme ako budem pokračovať ďalej, ale je radosť hrať s takými spoluhráčmi. Dokonca som si zahral aj v presilovke, aj keď mi ideálne nevyšla, pretože som tam párkrát stratil puk. Celkovo sme však odohrali veľmi dobrý zápas. Stále tam boli nejaké chybičky, ale tie sa snažíme postupne odstraňovať."

Tréner hostí Pavel Paukovček bol z pohľadu hodnotenia zápasu stručný, jasný a výstižný. "Vytvorili sme si šance, nepremenili sme ich a súper naše chyby trestal. Má kvalitný káder a využil šance, ktoré sa mu ponúkali."


Banská Bystrica - Liptovský Mikuláš (8.12.2017) (31 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk