HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomas sa presúva spod Dubňa do kraja slávneho vína, trénovať ho bude legenda
zdroj: jäzva

Tomas sa presúva spod Dubňa do kraja slávneho vína, trénovať ho bude legenda

Návrat do Žiliny po vyše troch rokoch mal v prípade Romana Tomasa krátke trvanie. V roku 2014 opúšťal klub spod Dubňa v pozícii jednej z hlavných hviezd súťaže, veď v 49 zápasoch sezóny vtedy nahromadil 40 gólov a 57 bodov.

Po troch rokoch v Znojme a štarte aktuálneho ročníka vo Vsetíne plánoval "Vlkom" pomôcť oživiť produktivitu, no v čase jeho príchodu sa Žilinčania trápili a jeho účinkovanie v známom prostredí tak napokon trvalo iba šesť zápasov. Bez práce však dlho neostal.

"Netajil som sa tým, že som chcel pokračovať na Slovensku a byť bližšie k rodine. Po rozviazaní zmluvy v Žiline prebehol kontakt s jedným tímom, ale v tom prišla veľmi zaujímavá ponuka z Francúzska a dohodli sme sa za pár hodín. V tomto smere musím oceniť spoluprácu s agentúrou IHA Group. Agent Tomáš Krejčí mi okamžite po odchodoch zo Vsetína i Žiliny našiel veľmi rýchlo nové kluby a to je hlavne takto počas sezóny cenné," hovorí 37-ročný útočník pre hokej.sk.

Naznačeným novým klubom Romana Tomasa je francúzsky Boxers de Bordeaux. V jeho bohatej kategórii tak pôjde o doposiaľ najjužnejšie pôsobisko.

"Viem, že francúzska liga má svoju kvalitu. Hrajú tam skúsení a kvalitní hráči. Dnes už rozhodne nejde o nejakú ľahkú súťaž, ako by si mohol niekto myslieť. Vidíme, ako trápi francúzska reprezentácia na majstrovstvách sveta i oveľa zvučnejších súperov," upozornil Tomas. Popradský odchovanec sa v Bordeaux stretne s ďalším popradským rodákom Dominikom Kramárom. Dvadsaťdeväťročný obranca mu môže pomôcť výrazným spôsobom, veď on sám pôsobí v krajine galského kohúta už štvrtú sezónu. "S Dominikom sa poznáme veľmi dobre a pred dohodou s Bordeaux som sa s ním samozrejme spojil. Ponúkol mi samé dobré referencie na mesto, tím i samotnú ligu."

V tíme z mesta presláveného kvalitným vínom a futbalom pôsobí až deväť Kanaďanov a jeden Fín. Tomas preto očakáva podobný herný štýl, než na aký bol zvyknutý počas svojho pôsobenia v EBEL. "Áno, je to typická liga s množstvom zámorských legionárov a v tomto smere je to určite podobné ako v EBELke."

Najväčšou osobnosťou tímu Bordeaux je však jeho tréner. Meno Philippe Bozon predstavuje pojem z pohľadu celého hokejového sveta. Ide predsa o člena Siene slávy IIHF a historicky jedného z najlepších francúzskych hokejistov vôbec.

"Veru, že kto by nepoznal Bozona? Viem, že je to veľká osobnosť a na spoluprácu s takou legendou sa môže každý hráč iba tešiť. Hral v NHL i v kvalitných európskych súťažiach. O hokeji teda vie všetko," teší sa Roman Tomas na účinkovanie pod krídlami legendy. A aké sú jeho ciele pre zvyšnú časť sezóny? "Mám už 37 rokov a hokej hrám preto, lebo ho stále milujem. V mojom veku už nejde o osobné štatistiky. Chcem pomôcť tímu k čo najlepšiemu umiestneniu v základnej časti a potom samozrejme skúsiť dôjsť v play-off čo najďalej," dodal Roman Tomas pre hokej.sk.


Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk