Hokej.sk Hokej.sk

Kesselovú očarila atmosféra vianočných trhov, v Košiciach plní rolu hlavnej hviezdy ligy
zdroj: Courtney Kessel (foto jäzva)

Kesselovú očarila atmosféra vianočných trhov, v Košiciach plní rolu hlavnej hviezdy ligy

Strelila päť gólov a aj tak bola smutná. Kanadská obrankyňa košického tímu Ice Dream Košice Courtney Kesselová zaznamenala v nedeľňajšom súboji proti poľskej Krynici bilanciu 5+1 a napriek tomu si so spoluhráčkami nemohla zakričať víťazný pokrik. Košičanky síce dokázali vyrovnať z 1:4 na 4:4, aj z 5:7 na 7:7, no záver zvládli lepšie Poľky, ktoré zvíťazili 9:7.

Náš tím sa stále iba učí. Určite sme mohli minimálne remizovať, ale naposledy sme prehrali v Krynici 2:9 a teraz to bolo 7:9. Poukazuje to na to, že sa zlepšujeme,“ zaujala pozitívny postoj k prehre Courtney Kesselová. Viac ako výsledky je podľa nej dôležité, aby mladý tím neustále napredoval. „Snažíme sa poctivo pracovať na tréningoch a mojou snahou je naučiť dievčatá veci, ktoré sa predtým nikdy neučili. Minulý týždeň sme vyhrali svoj prvý zápas a teraz sme boli k dobrému výsledku opäť veľmi blízko.“

Košičanky nevyužili šancu odlepiť sa z dna ligovej tabuľky a na svojom konte majú naďalej štyri body. V celom priebehu doterajšej sezóny strelili 30 gólov, pričom samotná majsterka sveta má na svojom konte 19 gólov a 4 asistencie. A to odohrala iba deväť zápasov.

Nebudem klamať, chceli sme viac a mohli sme mať viac. Pred nami je však ešte pár zápasov a ja verím, že toto nie je náš konečný bodový účet,“ vyslovila sa Kanaďanka na margo chudobného bodového účtu celku Ice Dream. To, že to však v tejto sezóne nebude o útoku na titul, ale predovšetkým o odovzdávaní skúseností mladším spoluhráčkam, však vedela Kesselová už na začiatku sezóny. „Oceňujem hlavne prístup dievčat. Väčšina z nich sa venuje hokeju relatívne krátko, pár rokov. Chodia však poctivo na tréningy a chcú sa zlepšovať. Tak ako som povedal, progres je cítiť. Víťazný tím však nevybudujete cez noc a chce to svoj čas. Pred nami je stále veľa práce, ale poctivá práca prinesie ovocie.“

IMG_3093
Courtney Kesselová (foto jäzva)

Manželka obrancu HC Košice Blake Kessela je momentálne najväčšou hviezdou našej ženskej súťaže a niet divu, že o jej služby prejavili záujem aj kandidáti na titul z Prešova či Popradu.

V tomto smere som sa už rozhodla. V Košiciach ostanem do konca sezóny a nechcem opustiť tieto dievčatá. Na niečom tu spolu pracujeme a cítim, že si moju prítomnosť cenia. Nemohla by som ich teda opustiť,“ odprezentovala lojálnosť košickým farbám Kesselová.

Koniec koncov, vôľu byť po boku manžela deklarovala už od svojho príchodu do Košíc. A práve vďaka svadbe s 28-ročným Američanom ju teraz čakajú vôbec prvé Vianoce strávené na európskom kontinente.

Určite sa objaví aj smútok zo rodinou, pretože pôjde o moje prvé Vianoce, ktoré nestrávim po boku najbližších. Na druhej strane sa teším na novú skúsenosť. S manželom sme boli v centre mesta na vianočných trhoch a my v Amerike veľa takýchto trhov nemáme. Veľmi sa mi to páčilo a som rada, že môžem spoznať aj takéto veci. Bolo to nádherné,“ vyznala sa sympatická hokejistka, ktorá nám prezradila aj to, ako vyzerajú typické Vianoce za veľkou mlákou. „Počas Štedrého večera sa vždy stretávame s rodinou a spoločne ideme na omšu do kostola. Rozdávanie darčekov potom prebieha 25. decembra, kedy upečieme moriaka, stôl je plný dobrého jedla a potom sa samozrejme tešíme na príchod Santa Clausa. Dáme si pár pohárov vína, ale základom je práve tá atmosféra pri rodinnom krbe. Teraz v Košiciach to bude trošku iné, ale aj tentoraz to bude určite v prvom rade o pohode a láske.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ice Dream Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

ProFutbal.sk