HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Najprv prerazil plexisklo, potom čakal na sanitku. Bolesť Jána Brejčáka tlmilo dlhoočakávané víťazstvo
zdroj: Poprad - Banská Bystrica (foto jäzva)

Najprv prerazil plexisklo, potom čakal na sanitku. Bolesť Jána Brejčáka tlmilo dlhoočakávané víťazstvo

Keď deklasovali hokejisti Banskej Bystrice 8. októbra vo finálovej repríze Nitru na jej ľade 7:1, zaiste netušili, že na ďalší trojbodový návrat z cesty za súperom budú čakať do 11. decembra. Vyše dvojmesačné čakanie na plný zásah ukončil majster až tesným víťazstvom 2:1 na ľade Popradu.

"Vraciame sa na cestu, ktorou chceme ísť. Doma si to vieme ustrážiť, ale vonku sme tuším nebodovali naplno dva mesiace. Som rád, že sme si dokázali, že keď bojujeme jeden za druhého a plníme veci stanovené trénermi, tak to ide. Veľmi cenné víťazstvo," zdôraznil útočník "Baranov" Marek Bartánus pre hokej.sk.

Spokojnosť sálala aj zo slov trénera Vladimíra Országha, podľa ktorého dokázal jeho tím zopakovať dobrý vonkajší výkon z Detvy a takto nejako by to malo na klziskách súperov vyzerať.

"Vedeli sme, že sme mužstvom dvoch tvárí. Doma sme hrali svoju hru, vonku sme naopak zaostávali za očakávaniami. Potrebovali sme preto takýto zápas. Veľa odrenín, veľa zranení, ale perfektný výkon zo strany všetkých hráčov. Konečne sme teda vyhrali aj vonku," potešil sa banskobystrický tréner.

Pri zmienke o zraneniach narážal predovšetkým na obrancu Jána Brejčáka. Zadák ako jedľa stretnutie nedohral pre zranenie ramena a po víťazstve smutne postával pred šatňou hostí čakajúc na sanitku, ktorá by ho odviezla na vyšetrenie do nemocnice.

"Jeden z Popradčanov ma dohral zo zadu a hneď som cítil, že mi puklo niečo v ľavom ramene. Čaká má teda röntgenové vyšetrenie a obávam sa, že ma čaká pauza na niekoľko mesiacov," povzdychol si obranca, ktorý hokejovo vyrastal práve na popradskom ľade. Domácim pracovníkom sa pritom v nedeľu postaral aj o neplánovanú fušku, keď v prvej tretine narazil do ochranného plexiskla tak tvrdo, že to nevydržalo nápor a rozletelo sa na márne kúsky.


"V oslabení som chcel vyhodiť puk a Rišo Rapáč ma chcel dohrať. Klasicky som sa mu chcel vyhnúť a odnieslo si to plexisklo. Podobná vec sa mi stala asi šesť rokov dozadu v play-off zápase proti Košiciam. Nebolo to teda moje prvé vyrazené plexi," poznamenal Ján Brejčák. Bolesť v ramene mu pomáhalo tíšiť cenné víťazstvo. "Vonku sa nám naozaj nedarilo a v pláne nebola ani domáca prehra so Zvolenom. Museli sme si teda sadnúť, niečo sme si povedali a začali sme hrať viac tímovo. Posledné zápasy nás nakopli a v Poprade bolo cítiť tímového ducha. Súper hral disciplinovane a zápas sa lámal na malých chybičkách. Urobili sme ich aj my, ale výborne nám zachytal Lassila. Záver som už nevidel, ale teší ma, že to chlapci dotiahli do víťazného konca."

Tri víťazstvá vybojované na prahu reprezentačnej prestávky dodajú šatni podľa Mareka Bartánusa potrebný pokoj pre ďalšiu prácu. "Počas pauzy popracujeme na tom, aby sme pokračovali rovnakým spôsobom aj počas sviatkov. Máme tam pred sebou ťažké zápasy, veď nás čakajú Žilina, Nitra a Košice. Bude to teda chcieť veľmi kvalitné výkony."

Veselšie to razom vyzerá aj z pohľadu tabuľky. Majster je síce stále až štvrtý, no na tretie Košice už stráca iba tri body.

"Stále sa pozeráme na seba. Máme za sebou polovicu sezóny, ktorú si určite zanalyzujeme. Iste, po očku sledujeme aj súperov, ale prioritou je, aby sme hrali to, čo hrať máme. Musíme sa posúvať ďalej malými vecami. Liga je veľmi vyrovnaná a osobne si myslím, že titul môže vyhrať ktokoľvek z prvej päťky. Bude to boj až do konca," dodal tréner HC´05 Vladimír Országh.


Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk