HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Po zranení sa cíti lepšie ako pred ním, Koch vyslal štvorbodový dôkaz o návrate do formy
zdroj: Patrik Koch (foto jäzva)

Po zranení sa cíti lepšie ako pred ním, Koch vyslal štvorbodový dôkaz o návrate do formy

Od 29. októbra absentuje v zostave HC Košice obranca Patrik Koch. Z ľadu do opatery lekárov ho poslali po víťazstve 4:2 nad Nitrou natiahnuté väzy v členku.

Možnosť rozohrať sa po takmer poldruha mesačnej prestávke mu umožnil striedavý štart v Prešove, za ktorý odohral počas asociačného termínu hneď tri stretnutia. Na ľade z neho sálala chuť po hokeji a Tučniakom pomohol k zisku siedmich bodov štyrmi asistenciami.

"Cítil som sa výborne. Tým, že som trénoval aj počas zranenia, som na tom teraz fyzicky možno ešte lepšie ako pred zranením. Spoločne s kondičným trénerom Danom Kičurom sme odviedli poctivú prácu. Trénovali sme v podstate každý deň," vyslal trénerovi Košíc Milanovi Jančuškovi pozitívnu správu 21-ročný obranca. To, či však s tímom "oceliarov" vycestuje v stredu do Detvy, nateraz na sto percent nevie. "Teraz je to len na trénerovi. Osobne sa cítim stopercentne."

IMG_4609
Patrik Koch (foto jäzva)

Možnosť návratu do hernej praxe v tíme lídra prvej ligy jednoznačne privítal.

"Chalani i tréneri ma prijali super. Cítiť, že je Prešov prvý a vládne tu pohoda. Pre mňa to bola príjemná skúsenosť," uviedol Koch po víťazstve 4:2 nad Trnavou. "Bol to ťažký zápas, pretože Trnavčania výborne korčuľovali a mali aj svoje šance. V prvej tretine im v presilovke o dvoch hráčov neuznali gól, ďalší neplatný strelili sekundu po siréne. Ak by vtedy vyrovnali, mohol mať zápas iný spád. Zabrali sme však hlavne v tretej tretine, kedy sme pridali ďalšie góly a to rozhodlo."

Počas súboja s Gladiátormi utrpel aj menší zásah do tváre, no napuchnutá horná pera, ktorá bola viditeľná počas nášho rozhovoru nebola výsledkom tohto momentu. "Nie, toto je výsledok nárazu puku, ktorý som si tečoval do tváre ja sám. Ak budú ďalšie zranenia iba takéto, tak to bude fajn," dodal pre hokej.sk s úsmevom mladý obranca, ktorý si štyrmi asistenciami v troch prvoligových zápasoch otvoril tohtosezónny bodový účet. Ďalšie góly či asistencie by už rád pridal na tipsportligovej úrovni.

Najnovšie z klubu: HC Prešov Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk