HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na Slovensku stále vieme hrať hokej, teší sa Čacho mladší
zdroj: Viliam Čacho (foto jäzva)

Na Slovensku stále vieme hrať hokej, teší sa Čacho mladší

Po šampionáte prežíva zmiešané pocity. Šancu na postup medzi najlepšiu štvorku turnaja vnímal ako reálnu. Podľa slov útočníka štvrtej formácie slovenskému výberu Viliama Čacha mladšie rozhodla nevyužitá presilová hra o dvoch hráčov v záverečnej tretine súboja proti rovesníkom zo Švédska.

Je jedným zo štvorice reprezentantov s hráčskou minulosťou v Dukle Trenčín. Devätnásťročný útočník Viliam Čacho mladší si na svetovom šampionáte do 20 rokov v americkom Buffale pripísal na svoje konto jeden kanadský bod za prihrávku. Tú zaznamenal v presilovej hre dramatického zápasu proti Švédsku, keď naservíroval puk kapitánovi Martinovi Bodákovi pri kontaktnom góle na 1:2. Naši reprezentanti napokon dramatický duel prehrali 2:3. „Cítim sklamanie. Neboli sme ďaleko od postupu. Z celkového pohľadu však môžeme svetový šampionát hodnotiť pozitívne. Predviedli sme, že na Slovensku stále vieme hrať hokej. Bohužiaľ, útok na medaily nám nevyšiel,“ povedal pre hokej.sk počas včerajšej návštevy Niagarských vodopádov Viliam Čacho mladší.

Napriek nespornej kvalite švédskeho výberu, ktorý dnes čaká boj o zlaté medaily proti Kanade, vnímal syn trénera trenčianskeho dorastu naše šance na postup ako reálne. „Okrem desiatich minút v druhej tretine sme hrali vyrovnanú partiu. V určitých úsekoch sme dokonca boli lepším tímom. Keď však nedokážeme využiť presilovú hru o dvoch hráčov, ťažko môžeme pomýšľať nad výhrou so súperom švédskych kvalít,“ prízvukoval Čacho mladší a dodal: „Všetci sme boli sklamaní a smutní. Nemáme sa ale za čo hanbiť. Do hry sme dali kus seba.“

Po zlom úvode s Kanadou (0:6) sa naša reprezentácia výrazne zlepšila. Triumf nad USA (3:2) chutil sladko. „Všetko bolo v našich hlavách. Potrebovali sme sa na niečom chytiť. Dokázali sme to až proti Spojeným štátom americkým. Sebavedomie sa nám rapídne zvýšilo. Následne už naše výkony mali oveľa vyššie parametre. Výbornú prácu odviedol tréner Ernest Bokroš. Po Kanade nás presviedčal, že môžeme hrať vyrovnanú partiu s hocikým,“ poodhalil niečo zo zákulisia kabíny Čacho.

Čacho Viliam
Viliam Čacho (foto jäzva)

Šokujúce víťazstvo nad Spojenými štátmi americkými dokonca prinieslo reálnu šancu skončiť v základnej skupine lepšie ako na štvrtej priečke a vyhnúť sa vo štvrťfinále Švédom. Na to však bolo potrebné uhrať minimálne bod proti Fínsku. „Do stretnutia sme šli s cieľom získať minimálne bod. Dve tretiny sme k nemu boli blízko. Smolné góly zo záverečnej časti hry nás o túto možnosť pripravili. Získali sme šesť bodov, ale ani to nestačilo na lepšiu pozíciu,“ smútil Čacho.

Netradične strávené Vianočné sviatky už neodmysliteľne patria ku koloritu šampionátu hokejistov do 20 rokov. Pre mnohých chlapcov je to prvý raz, čo strávia najkrajšie sviatky v roku mimo kruhu rodiny. „Bola to zaujímavá skúsenosť. Všetci sme sedeli pri štedrovečernom stole, čo nás spojilo. Vianočné sviatky sme strávili ako jeden tím. Do určitej miery je to smutné, ale taký je hokejový život,“ vysvetľoval Čacho.

Niekdajší hráč švédskeho Södertälje má po skončení majstrovstiev sveta plnú hlavu starostí. Podobne ako jeho kolegovia premýšľa, kde strávi zvyšok rozbehnutej sezóny. „Láka ma Švédsko, Amerika aj áčko Dukly. Najbližšie dni rozhodnú, akým smerom sa poberiem,“ dodal na záver Čacho.


Najnovšie z klubu: HK ORANGE 20

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk