HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Chlapci ma hneď vzali medzi seba, teší sa premiérový strelec Růžička
zdroj: MArek Ružička (foto jäzva)

Chlapci ma hneď vzali medzi seba, teší sa premiérový strelec Růžička

Dlhodobý líder z Trenčína sa zmietal vo výsledkovej mizérii. Z ostatných piatich duelov až štyri prehral. Chuť si napravil dnes proti Novým Zámkom (3:1). Gólovo sa presadila aj čerstvá posila spoza rieky Moravy Marek Růžička.

Hráč so známym hokejový menom pochádza z moravského Hodonína. Podstatnú časť svojej kariéry spojil s Třincom. V roku 2015 bol súčasťou českého tímu do 20 rokov, ktoré sa na svetovom šampionáte v kanadských mestách Montreal a Toronto dostalo do štvrťfinále. Čechom vtedy stopku vystavili po prehre 0:3 Slováci.

V aktuálnej sezóne Marek Růžička za Třinec neodohral ani minútu. V druholigovom Frýdku-Místku nastúpil na šesť duelov s bilanciou dva góly a tri asistencie. „Pribrzdilo ma zranenie v hornej časti tela, takže som toho zatiaľ veľa predviesť nemohol,“ povedal 22-ročný krídelník.

Od začiatku roka posilnil trenčiansku Duklu, ktorá po neuspokojivých výsledkoch hľadala do tímu novú krv. Ako poznamenal, v novom kolektíve sa cíti veľmi dobre. „Chlapci ma hneď vzali medzi seba. V Trenčíne sa vyprofilovala skvelá partia. Zatiaľ sa nemám na čo sťažovať. Všetko funguje ako má, takže som spokojný,“ pokračoval.

Na otvorenie gólového účtu v slovenskej Tipsport lige dlho nečakal. Stačili mu na to iba dve stretnutia. V 19. minúte úvodnej tretiny sa vyhol ofsajdu a vyhral súboj s gólmanom Samuelom Barošom. Regulárnosť presného zásahu napokon musel odobriť videorozhodca. „Vedel som, čo som chcel urobiť. V poslednej chvíľke mi síce puk mierne zišiel z čepele, ale napokon som ho dokázal dopraviť do siete. Z prvého presného zásahu mám veľkú radosť. Dôležitejšie však sú tri body. Verím, že sa od dnešného triumfu odrazíme a ďalej budeme už iba vyhrávať,“ zaželal si Růžička.

Premiéru v žlto-červenom drese zažil v stredu v Košiciach. V súboji dvoch tímov s nelichotivými výsledkovými sériami sa zrodil triumf domácich v pomere 4:2. Marek Růžička si zo zápasu odniesol dva mínusové body. „Na východe republiky sme sa trápili, pritom sme nemali duel vôbec zle rozohraný. Posledná tretina nám zlomila väzy. Aj s Novými Zámkami sme takmer vyrobili drámu. Na podobné zbytočné výpadky si musíme dávať veľký pozor,“ upozorňoval Růžička.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk