HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Každý z nás si musí vystúpiť do svedomia, uvedomuje si potrebu zlepšenia košickej hry Hovorka
zdroj: Marek Hovorka (foto jäzva)

Každý z nás si musí vystúpiť do svedomia, uvedomuje si potrebu zlepšenia košickej hry Hovorka

Z víkendového tripu na západnom Slovensku priviezli košickí hokejisti tri zo šiestich možných bodov. V Nitre i v Nových Zámkoch dotiahli zápasy do predĺžení, pričom uspeli len na päťdesiat percent. V oboch zápasoch sa do streleckej listiny zapísal útočník Marek Hovorka, ktorého gól v predĺžení v Nových Zámkoch mal navyše prívlastok víťazného.

Celkovo zaznamenal Hovorka v 34 zápasoch sezóny 14 gólov a 22 asistencií a so ziskom 36 bodov je tretím najproduktívnejším hráčom Tipsport ligy.

Marek, ako hodnotíte západoslovenský trip, z ktorého ste priviezli tri body?

Marek Hovorka: Nie sme spokojní. Z tohto víkendu sme chceli šesť bodov. Na druhej strane, stále je to lepšie ako nič. V Nitre sme totiž museli otáčať a v Nových Zámkoch to mohlo v predĺžení dopadnúť hocijako. Spokojní však byť nemôžeme.

Predovšetkým v Nitre sa vám tradične nedarí. Ako si vysvetľujete trojgólové manko, ktoré ste museli zmazávať?

To bola klasická nitrianska klasika. Pri hre piatich proti piatim sme neboli horší, no prišli ich presilovky a strelili dva góly. Potom sa to tam v tom búrlivom prostredí otáča ťažko. Vzhľadom na vývoj zápasu musíme byť vďační aj za ten bod.

IMG_9181
Václav Čížek a Marek Hovorka (foto jäzva)

V Nových Zámkoch ste chceli bodovať naplno, no ani tam to nebolo jednoduché. Čakali ste po ubránení dvojminútovej oslabovej hry o dvoch hráčov, že vás to nakopne k zisku troch bodov?

To dlhé oslabenie sme ubránili naozaj veľmi dobre. Takticky a obetavo. Myslel som si, že sa od toho odrazíme. Potvrdilo sa však, že tá naša hra nie je v poslednom čase ideálna. Trvá to už dlhší čas a každý z nás si musí vstúpiť do svedomia. Makať a bojovať.

Do Košíc ste prestúpili aj vďaka trénerovi Jančuškovi a dá sa predpokladať, že vás teda jeho odvolanie nepotešilo. Priniesla trénerská zmena očakávaný impulz?

Každá zmena prináša nejaký impulz. Teraz to boli tréneri, nabudúce to možno budú hráči. Neviem. Každý z nás sa potrebuje zlepšiť a plniť lepšie pokyny trénerov. Dostať sa späť hore malými krokmi.

Pondelky ste mali v tejto sezóne spravidla voľné. Tentoraz ste však pracovali na ľade. Prečo?

Ide jednoducho o zmenu, ktorú zaviedli noví tréneri. Trénujeme v pondelok a voľno budeme mať v utorok. Predtým to bolo naopak, ale mne osobne je to jedno. Ja som vždy najradšej na ľade. Čím dlhšia pauza, tým ťažšie sa potom rozbieham.


Štvrtá Nitra vám odskočila na dva body na prvú priečku strácate deväť bodov. Trúfate si atakovať čelo tabuľky?

Nie sú to žiadne priepastné straty a v hre je určite aj čelo tabuľky. Potrebujeme však v prvom rade víťaziť a zvládať hlavne zápasy proti súperom, ktorí sú pred nami. Musíme sa na to pripraviť a podávať úplne iné výkony ako v poslednom období.

Práve zápas z tejto kategórie vás čaká v piatok, kedy privítate Zvolen. S týmto súperom ste prehrali všetky tri vzájomné stretnutia. Ako vylepšiť túto bilanciu?

Zvolen je tím, ktorý výborne korčuľuje a vidieť, že majú hernú pohodu. Dávajú pekné góly, ale takúto pohodu sme mali pred časom aj my. Keď tom mužstvu lepí, tak vyzerá všetko krajšie. Tak ako som povedal, musíme hrať zodpovedne, čakať na chyby a využívať ich.

Košiciam sa nedarí podľa predstáv, no vy osobne ste na tretej priečke kanadskej produktivity ligy. Očakávate v tejto forme pozvánku na olympiádu?

Každý z potencionálnych kandidátov na reprezentačný dres na to trošku myslí, ale nezaťažujem si tým hlavu. Ja by som bol samozrejme rád, ale nomináciu neovplyvním a tak ako všetci ostatní, počkám si na záverečný verdikt trénerov.

Košiciam by ste však určite chýbali. Čo hovoríte na rozhodnutie neprerušiť Tipsport ligu počas olympiády?

To je podľa mňa nešťastné riešenie. Nemyslím si, že je to vyhodnotené správne. My hráči to však musíme rešpektovať a rovnako to musia rešpektovať kluby. Čo už narobia? Ak pôjdu na olympiádu aj hráči z extraligy, bude sa hrať liga bez nich.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk