HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prvoligová smotánka si dá rande v Prešove, poznáme zloženie tímov HOPKY a HUJER
zdroj: Zápas hviezd prvej ligy

Prvoligová smotánka si dá rande v Prešove, poznáme zloženie tímov HOPKY a HUJER

V poradí tretí ročník Zápasu hviezd prvej hokejovej ligy odohrajú už túto sobotu v prešovskej Ice Aréne. Česť vyskladať si svoje tímy dostali obranca Prešova Ladislav Hopkovič a útočník Skalice Martin Hujsa.

Okrem exhibičného zápasu sú na programe tiež tradičné, ale aj nezvyčajné súťaže zručností a ešte bohatší program diváckych súťaží.

Ako informoval portál prvaliga.sk, na prešovskom ľade sa v jeden večer predstaví historicky šiesty najlepší strelec extraligy Martin Hujsa, bývalý kapitán účastníka KHL Dynama Minsk so skúsenosťami z NHL Jaroslav Obšut, päťnásobný majster Slovenska Michal Kokavec a ďalší štyria hokejisti s titulom v našej najvyššej hokejovej súťaži Marcel Baláž, Dominik Riečický, Marek Kolba a Martin Hujsa. Do metropoly Šariša zavítajú aj bývalí mládežnícki, ale aj seniorskí reprezentanti a nebudú chýbať ani mladé talenty, ktorých má 1. liga neúrekom.

Kapitáni a ďalších desať nominácií na Zápas hviezd 2018 vzišlo z diváckeho hlasovania na stránke www.prvaliga.sk, do ktorého zaslali fanúšikovia dohromady 3744 formácií. V kapitánskej voľbe si obaja zvolení kapitáni vybrali prvoligové tímy, s ktorými nastúpia v Zápase hviezd a po dohode s trénermi a funkcionármi prvoligových klubov doplnili svoju súpisku.

Hokejová exhibícia so začiatkom o 16.00 hod. sa bude hrať v inovatívnom formáte 4 na 4 s pozmeneným časom tretín 3 x 15 minút. Celú akciu obohatí svojimi vstupmi moderátor Európy 2 Dennis Bartalský. V programe Zápasu hviezd dostanú veľký priestor aj súťaže zručností, ktorých víťazi budú bojovať o extra góly pre svoj tím. Pripravený je aj bohatý program súťaží pre fanúšikov, ktorí si budú môcť niektoré z hráčskych súťaží zurčností vyskúšať priamo na ľade po skončení zápasu. Exhibíciu oživí úvodnou hymnou Ľudový súbor Rozmarija a počas celej exhibície budú divákov baviť aj roztlieskavačky Flowers Prešov.

Vstupenky v cene 3€ budú v predaji v deň zápasu na Zimnom štadióne v Prešove a od utorka do piatka v obchodnom centre MAX Prešov od 16:00 do 20:00. 

Zostavy Zápasu hviezd St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy 2018

HOPKY team:

Kapitánska voľba: HC Prešov Penguins, HK Dukla Ingema Michalovce, HK Spišská Nová Ves, MHK Dubnica nad Váhom, HC Nové Zámky B


Brankári: Adam Trenčan (HK Dukla Ingema Michalovce), Dominik Riečický (HC Prešov Penguins)


Obrancovia: Tomáš Valečko (HK Dukla Ingema Michalovce), Damián Novický (HC Prešov Penguins), Peter Trávniček (HC Nové Zámky B), Ondrej Burzala (MHK Dubnica nad Váhom), Marek Kolba (HK Dukla Ingema Michalovce), Miroslav Vantroba (HK Spišská Nová Ves), Ladislav Hopkovič (HC Prešov Penguins) - nehrajúci kapitán


Útočníci: Marcel Baláž (HC Prešov Penguins), Michal Kokavec (MHK Dubnica nad Váhom), Lukáš Vartovník (HK Spišská Nová Ves), Radovan Cútt (HK Dukla Ingema Michalovce), Vladislav Solomončak (HK Dukla Ingema Michalovce), Samuel Chalupa (HC Prešov Penguins), Oliver Ďuriš (MHK Dubnica nad Váhom), Michal Findura (HK Spišská Nová Ves), Michal Kluka (MHK Dubnica nad Váhom), Jozef Tomčák (HC Prešov Penguins)


Tréneri: Anton Tomko (HC Prešov Penguins), Jozef Škrak (HK Spišská Nová Ves)


HUJER team:

Kapitánska voľba: HK Skalica, HC Osmos Bratislava, HC Topoľčany, HK Gladiators Trnava, HK 95 Považská Bystrica


Brankári: Roman Petrík (HK Skalica), Juraj Halo (HC Topoľčany)


Obrancovia: Jaroslav Obšut (HC Osmos Bratislava), Erik Nitriansky (HC Topoľčany), Ľubomír Škápik (HK Skalica), Lukáš Dubeň (HK 95 Považská Bystrica), Michal Valjent (HC Osmos Bratislava), Ján Nahálka (HK 95 Považská Bystrica)


Útočníci: kapitán Martin Hujsa (HK Skalica), Albín Podstavek (HC Topoľčany), Dušan Klučiar (HC Osmos Bratislava), Filip Mrava (HK Gladiators Trnava), Martin Uhnák (HC Topoľčany), Ľubomír Vaškovič (HK Skalica), Juraj Kamenický (HK Gladiators Trnava), René Jarolín (HK Skalica), Ján Zlocha (HK 95 Považská Bystrica), Patrik Janáč (HK Skalica)


Tréneri: Ľubomír Hurtaj (HC Topoľčany), Michal Ružička (HK Skalica)


*pri zranení niektorého z hráčov v stredajšom kole budú oslovení náhradníci

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk