HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Desať čísel nemá nik, najpopulárnejšie sú 17 a 27
zdroj: Arne Kroták (foto jäzva)

Desať čísel nemá nik, najpopulárnejšie sú 17 a 27

Zaujímali ste sa niekedy o to, ktoré číslo je v hokeji najpopulárnejšie? A ktoré je naopak hráčmi prehliadané? My sme si dali tú námahu a pozreli sme sa na to, ako to vyzerá v tomto smere v našej Tipsport lige.

Mýtus čísla 1

Vyzerá to tak, že minimálne u nás už padol mýtus, že typickým číslom brankára je jednotka. V našej súťaži chytajú s týmto číslom iba traja brankári, no jednotkou je v podstate iba Matthew Hackett z Detvy. 

Jedenásť čísel na ocot

Na ocot ostalo celkovo 11 čísel. V prípade 99 je to samozrejme jasné, vziať si číslo najslávnejšieho hráča všetkých čias by bolo drzosťou. Traja hokejisti (Juraj Milý, Peter Sojčík a Mário  Múčka) si však vzali aspoň druhé najvyššie možné číslo, ktorým je číslo 98. Okrem toho neoblieka nikto ani čísla 37, 42, 45, 46, 47, 50, 54, 58 a 75. 

Prepotená detvianska 49-tka

Číslo 49 oblieka v súťaži iba jeden hráč - Martin Belluš z Detvy. Už pred ním však tento dres pod Poľanou prepotili hneď traja ďalší hráči - Denis Fedosov, Sergej Babinec a Dmitrij Abramov. Mimochodom, Belluš mal pred zmenou pôsobiska v Banskej Bystrici trinástku.

Nešťastná trinástka je žiadaná

Keď je už reč o čísle 13, tak to je všeobecne považované za nešťastné. V hokeji to však neplatí a toto číslo si v tejto sezóne vybralo až sedem hráčov. Najznámejšou trinástkou je samozrejme Arne Kroták z Popradu, okrem neho však hrávajú s týmto číslom aj Kabáč, Vidovič, Gašparovič, Krištof, Tvrdoň a v dvadsiatke ho obliekal aj Hílek.

Najviac lákajú 17 a 27

Najpopulárnejšími číslami extraligy sú 17 a 27. V oboch prípadoch po nich siahlo zhodne deväť hráčov. Dvadsaťsedmičku pritom môžeme označiť za najsilnejšie číslo ligy, jeho nositeľmi sú totiž aj Ladislav Nagy, Patrik Koyš, Peter Húževka, Eric Faillé, Michal Novák či Miroslav Macejko. 

Brankárski tridsiatkári

Brankári si najčastejšie vyberajú čísla medzi 30 a 40. Až 14 brankárov ligy má práve takéto čísla, pričom najpopulárnejším brankárskym číslom je 31 (4 brankári). Zaujímavosťou je, že medzi gólmanmi je veľmi žiadané aj číslo 51, ktoré nosia na chrbte až traja strážcovia svätýň - Vladislav Habal, Marek Laco a Tomáš Tomek.

Dvojité šťastie

Vo všetkých športoch sú tradične populárne dvojciferné čísla zložené z rovnakých číslic. Jedenástku má v Tipsport lige päť hráčov, 22-ku šesť, 33-ku štyria, 44-ku siedmi, 55-ku traja, 66-tku traja, 77-mičku štyria a 88-mičku šiesti hokejisti. 
Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk