HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bez nádeje v tabuľke, bez nádeje na hokejkách
zdroj: TASR

Bez nádeje v tabuľke, bez nádeje na hokejkách

Hoci už dlhšie obdobie bolo vysoko pravdepodobné, že hokejisti bratislavského Slovana do play off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nepostúpia, vo štvrtok vykorčuľovali na ľad prvýkrát bez čo i len malej teoretickej šance. Priepastnú stratu po stretnutí proti Traktoru Čeljabinsk ešte prehĺbili, keď v podpriemernom stretnutí prehrali 0:3.

Napriek definitívne prehratej sezóne sa na štadión predposledného mužstva Západnej konferencie prišlo pozrieť bezmála osemtisíc verných divákov. Svoj milovaný tím predsalen po tripe a Olympiáde uvidia až 1. marca. Povzbudzovali príkladne, hoci neraz vyslovili nespokojnosť s predvádzanou hrou. Hostia, ktorí sa v tabuľke pohybujú na hrane účasti v play off, nepredviedli ani zďaleka ideálny výkon. Napriek tomu aj vďaka ôsmemu a deviatemu gólu Alexeia Kruchinina v sezóne a presilovkového gólu obrancu Nicka Bailena odchádzajú s víťazstvom v rovnakom pomere, v akom predchádzajúci duel v Helsinkách prehrali.

Tomáš Hrnka (HC Slovan Bratislava)
Tomáš Hrnka pri inkasovanom góle Slovana. (foto: TASR)

Slovanisti sa mohli opäť spoľahnúť aspoň na vynikajúceho Štěpánka v bráne. Ani ten však pri nápore štyridsiatich striel nedokázal vychytať všetko (92,5 % úspešnosť). Jeho český náprotivok Francouz však zatiahol roletu a občasné pokusy Boychuka, Garbutta, Řepíka, Viedenského či Meszároša pohodlne kryl. Domáci hokejisti hrali už od úvodu s veľkým rešpektom, ba až odovzdanosťou. Súper sa napriek chybám vedel udržať v pásme a pri práci s pukom bol rýchlejší a úspešnejší. Bez zranených opôr Rewaya, Hlinku, Šťastného či Buchteleho veľa vody belasí nenamútili. Zápas bez väčšieho tempa či nasadenia stručne zhrnul center tretej formácie Tomáš Hrnka, ktorý vyhral väčšinu svojich vhadzovaní, avšak k strele sa nedostal a pripísal si jeden mínusový bod.

Tomáš, ako hodnotíte zápas zo svojho pohľadu?
„Ako zlý, nehrali sme vôbec dobre.“

Čo podľa vás rozhodlo o konečnom výsledku?
„Ťažko povedať, od začiatku sme nehrali dobre. Bol tam zlý pohyb, vystrelili sme málo striel. Bola to slabota.“

Dá sa z tohto zápasu vypichnúť aspoň niečo pozitívne?
„Asi nedá...“

Prvýkrát ste nastúpili bez aspoň teoretickej šance na postup do play off, vnímala to kabína?
„Ani nie, každý zápas máme o čo hrať. Chodia sem diváci a nie sú podstatné naše ligové šance, stále im chceme ukázať to najlepšie, čo dokážeme.“

Od Vianoc ste krátkodobo hosťovali v Banskej Bystrici, aký bol návrat na bratislavský ľad?
„Dosť ťažký...“

Prečo?
„Bol to nezvyk zahrať si tu po dlhej dobe. Vôbec som sa necítil dobre.“

Do olympijských hier zostáva pätica zápasov vonku, čo bude hlavnou motiváciou mužstva?
„Každý zápas chceme vyhrať. Motivácia troch bodov je vždy rovnaká, hoci nie vždy sa ich podarí získať.“

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk