HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Oblička je zrastená, Puliš sa konečne dočkal prvého štartu sezóny
zdroj: Radovan Puliš (foto jäzva)

Oblička je zrastená, Puliš sa konečne dočkal prvého štartu sezóny

Keď podpisoval v lete kontrakt s Duklou Jihlava, tešil sa na prvú skúsenosť s českým hokejom. Dvadsaťšesťročný útočník Radovan Puliš bol odhodlaný predviesť svoje kanonierske schopnosti publiku u našich západných susedov, no to ešte netušil, aká smola sa na neho nalepí.

Najprv zranenie kolena a potom prišla nešťastná zrážka so spoluhráčom na tréningu, po ktorej bol hospitalizovaný s vnútorným krvácaním. Odtrhnutá oblička si našťastie nežiadala operáciu, no jej zrastenie chcelo čas a trpezlivosť. Tú však nemali v Jihlave, kde s ním rozviazali zmluvu a nasledoval návrat do materského Zvolena. V piatkovom súboji na ľade Košíc absolvoval konečne dlhoočakávanú tohtosezónnu zápasovú premiéru.

Koleno drží bez problémov, doktori ma nechceli pustiť hrať hlavne kvôli tej obličke. Tá je už však zrastená a teraz som už teda stopercentne fit,“ zreferoval Puliš pre hokej.sk po svojom prvom tohtosezónnom štarte.

IMG_9800
Košice - Zvolen (Puliš, Hovorka) foto jäzva

Návraty po takej dlhej pauze bývajú ťažké a inak tomu nebolo ani v prípade útočníka s reprezentačnými skúsenosťami. „Nebolo to jednoduché, pretože poriadne trénujem iba týždeň. Myslel som si však, že to bude ešte horšie. S trénerom sme boli dohodnutí, že ma bude šetriť, ale napokon som si zahral do sýtosti.“

Z predčasného konca v Jihlave pochopiteľne radosť nemá, no zdravotné trampoty len zvýšili jeho túžbu po hokeji.

Život to zariadil takto a ja som rád, že môžem hrať hokej a baviť sa ním. Nech už je to kdekoľvek. Aj keď musím priznať, že práve v tomto zápase som sa veru veľmi nebavil. Až do tých tragických 41 sekúnd sme pritom hrali s Košicami vyrovnanú partiu. Potom nám však ušli a už sa to nedalo dohnať,“ povzdychol si Puliš v súvislosti s prehrou 2:6, o ktorej rozhodla predovšetkým 41 sekundová pasáž z druhej tretiny, kedy inkasovali Zvolenčania tri góly.

Dvadsaťšesťročného útočníka zaradil tréner Peter Mikula do druhého útoku k Milanovi Kytnárovi a Petrovi Šišovskému a na svoje konto si pripísal jednu asistenciu. Radosť mu však robil predovšetkým samotný návrat na ľad.

Vždy keď som sa mal vrátiť, objavil sa nejaký problém. Našťastie mám malú dcérku, ktorá nám robí radosť a tú prestávku som preto nebral tak tragicky. Vedel som, že hrať budem a bolo len otázkou času, kedy sa tak stane. Som rád, že som už mohol hrať a mám za sebou konečne prvý zápas,“ odfúkol si R. Puliš. Svoju rodinu má z sebou symbolicky aj na ľade. Mená manželky a dcérky Paulínky má totiž napísané na rukoväti hokejky. Vďaka návratu do Zvolena je s nimi tak blízko, ako to len ide. „Som rád, že som doma. Poviem pravdu, mal som aj iné ponuky z Česka, ale potreboval som hrať a viem, že vo Zvolene mi veria. Viem, že tu dostanem priestor a to teraz potrebujem.“

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk