HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Ako by som tu ten pohár dvíhal včera. Zaspomínal si Buc a obral majstra o body
zdroj: Banská Bystrica - Poprad (Bortňák, Buc), foto V. Chramazda

Ako by som tu ten pohár dvíhal včera. Zaspomínal si Buc a obral majstra o body

Sú síce až šiestym tímom tabuľky, no na majstra to jednoducho vedia. Popradskí hokejisti vybojovali vo štvrtom vzájomnom súboji proti Banskej Bystrici už tretie víťazstvo a pod Urpínom uspeli v oboch prípadoch.

Podobne ako pri triumfe 5:4 z 3. novembra, aj v piatok zaskočili „Kamzíci“ domáci tím silným vstupom, po ktorom viedli o dva góly. A rovnako ako vtedy, aj tentoraz dokázali „Barani“ vyrovnať. O všetkom napokon rozhodol gól Dávida Buca z 50. minúty, ktorý posunul tri body do autobusu hostí.

Myslím si, že sme začali výborne. Už na rozcvičke bolo cítiť, že si ideme pre víťazstvo. Po skvelej prvej tretine sme ich vrátili chybami a presilovkou do hry, ale povedali sme si, že sa vrátime k poctivému hokeju a budeme jazdiť. A vyšlo to,“ tešil sa po víťazstve 3:2 útočník Dávid Buc, ktorý získal vlani práve v drese Banskej Bystrice majstrovský titul. Niet divu, že ním lomcovali špeciálne emócie. „Keď som vstúpil na ľad, tak som sa cítil, ako by sme ten pohár dvíhali len včera. Víťazný gól bol určite krásnym pocitom.“

Spokojnosť netajil ani tréner Popradu Marcel Ozimák: Za odhodlanie, bojovnosť sme si zaslúžili body. Nebolo to jednoduché, pochvalu si zaslúžia mladí, ktorí nastúpili aj preto, že máme v mužstve maródku a zranenia. Bili sa až do konca, čo je vzhľadom na ich juniorský vek obdivuhodné. Nám sa proti Banskej Bystrici túto sezónu darí, teraz vďačíme hlavne za tímový výkon, celému mužstvu patrí veľká pochvala."


Banská Bystrica - Poprad (12.1.2018) (39 obrázkov v galérii)

Domáca strana napokon priznala, že Poprad nevyhral náhodou, ale poctivým výkonom.

„My sme hlavne v prvej tretine mali zlý pohyb. Znovu sme boli nedisciplinovaní, druhý zápas po sebe, nemohli sme sa dostať do tempa. Vyrovnali sme a bol to boj o každý meter ľadu. Chýbal nám drajv, to čo nás zdobí, tlak do bránky, vyhrávanie osobných súbojov. Hostia chceli, dreli, veľmi dobre bránili, podali oduševnený výkon,“ zhodnotil tréner Vladimír Országh.

„Prvá tretina nám ušla a prehrávali sme o dva góly. Vrátili sme sa do zápasu, ale Poprad hral vynikajúco a húževnato. Hrali proste dobre a my sme to nezvládli. Preto vyhrali,“ nadviazal kapitán Tomáš Surový. Podľa jeho názoru nehrali hokejisti majstra vyložene zle, „Poprad má ale výborné mužstvo a hrali naozaj dobre. Chýbal možno kúsok šťastia, ale dali o gól viac a vyhrali zaslúžene. Nevedeli sme sa vyrovnať s ich nepríjemným herným štýlom.“

Jedenásťzápasová bodová šnúra Banskej Bystrice je tak po piatku minulosťou a majstra môže mrzieť aj neschopnosť využitia zakopnutia prvého Trenčína, ktorý ponúkol prehrou s Detvou „Baranom“ pozíciu lídra ako na tanieri.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk