HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Najproduktívnejší hráč ligy sa snaží nemyslieť na olympiádu, no účasť na nej by bola obrovským zážitkom
zdroj: jäzva

Najproduktívnejší hráč ligy sa snaží nemyslieť na olympiádu, no účasť na nej by bola obrovským zážitkom

Jubilejný desiaty zápas v najvyššej súťaži odohrali medzi sebou hokejisti Nitry a Nových Zámkov. Ponitrianske derby ovládli už po siedmy raz „corgoni“, ktorí v piatkovom 36. kole „rozobrali“ svojho súpera z juhu Slovenska v pomere 5:1. V tradične búrlivej atmosfére potiahol svoj tím za tromi bodmi suverénne najproduktívnejší hráč súťaže, Michal Krištof.

V úvodnej „dvadsaťminútovke“ videli diváci v Nitra aréne „nemastný-neslaný“ hokej. Do streleckej listiny sa nezapísal ani len jeden strelec. „V prvej tretine sme neboli veľmi dôrazní, tak, ako by sme chceli a hlavne v našej tretine. Mali sme šance aj v prvej časti hry. Ja som mal dve, takže keď by som ich využil, mohli sme vyhrávať už skôr. Myslím však, že potom tých 5-6 minút nám vyhralo zápas. Padlo nám to tam, takže sme radi za 3 body,“ nechal sa počuť 24-ročný center Krištof.

Domáci musia byť spokojní najmä s prostrednou tretinou, v ktorej „nasúkali“ Novozámčanom až 5 gólov v rozmedzí necelých šiestich minút. „Samozrejme, tak popadalo nám tam skoro všetko, z čoho sme mali šance. Presadili sa, myslím, 3 päťky, takže to je super. Všetci sme išli za jedným cieľom, chceli sme vyhrať, to sa nám aj podarilo. Teraz sa musíme dobre pripraviť na Bystricu.“

Vyššie spomínaný Michal Krištof zaznamenal v stretnutí proti Novým Zámkom 2 body, za gól a asistenciu. Upevnil si tak pozíciu v čele kanadského bodovania Tipsport Ligy. Momentálne má na konte 47 bodov a pred druhým v poradí, spoluhráčom Matejom Pavlovičom, má 9-bodový náskok. „Hlavné je, aby sa vyhrávalo. Ideme postupne hore v tabuľke, čo je dobré. Stále nám tam chýba ten začiatok, ale ešte je ďaleko do konca. Chceme sa pobiť o prvú trojku a spravíme všetko preto, aby sme sa tam dostali. Či už dám gól ja alebo niekto iný, je úplne jedno. Hlavne, aby sme tam boli a začali play-off doma.“

O necelý mesiac je na programe najsledovanejšia športová udalosť sveta. ZOH v juhokórejskom Pjongčangu štartujú už 9. februára. V priebehu budúceho týždňa by mala byť definitívne známa nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na túto udalosť. O tom, že to budú mať Ramsay so Šatanom pri výbere zložité, niet pochýb. Ako vidí svoje šance na prienik do Pjongčangu najproduktívnejší hráč ligy? „Viem, že má nominácia teraz vyjsť, ale snažil som sa na to nemyslieť. Uvidíme, ako to bude. Je to na tréneroch a na manažéroch, ako to vyberú. Bol by som veľmi rád, keď by som mohol ísť. Bol by to pre mňa obrovský zážitok. Hovorím, ešte tu je zápas v nedeľu, potom sa uvidí,“ skonštatoval skromne Michal Krištof.

Nakoľko nedostali hokejisti pôsobiaci v kanadsko-americkej NHL možnosť štartovať pod piatimi kruhmi, výber Slovenska, rovnako aj iných krajín, sa bude skladať hlavne z hráčov účinkujúcich na európskych klziskách. Krištof disponuje okrem skvelej produktivity aj šikovnými rukami, či výborným prehľadom v hre. Nepoddá a nezľakne sa osobných súbojov a napriek nižšej postave žiari svojou bojovnosťou.

Pod Zoborom vytvoril v spolupráci s Matejom Paulovičom obávané útočné duo, ktoré vzbudzuje rešpekt a mohlo by to byť prospešné aj pre olympijský výber. Šanca teraz ísť na OH je tak najväčšia, aká kedy bola. „Určite, pretože hráči z NHL tam ísť nemôžu, takže šanca je momentálne najväčšia. Snažím sa na sebe pracovať a 'makať', aby si ma tréneri všimli. Teraz je to na nich. Budem dúfať v to, aby ma vybrali. Uvidíme na budúci týždeň,“ ukončil náš rozhovor Krištof.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk