HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Proti podobným tímom nie je jednoduché hrať, hovorí po prehre s Detvou Radivojevič
zdroj: Zvolen - Trenčín (Steen, Radivojevič)

Proti podobným tímom nie je jednoduché hrať, hovorí po prehre s Detvou Radivojevič

Líder z Trenčína prekvapivo zaváhal. Po bezkrvnom výkone nechal vyniknúť poslednú Detvu (5:2). Tá v ostatných zápasoch síce stáva z popola, ale na viac ako baráž to stačiť nebude.

Podpoľanci začali v Trenčíne aktívne. Rýchlo sa dostali do dvojgólového vedenia. Ak sa aj domácim podarilo skorigovať stav, Detvanci vždy našli rýchlu odpoveď. Hrali uvoľnene a bolo vidieť, že si hru na ľade prvej Dukly užívajú. „Musíme uznať. Hostia zvíťazili zaslúžene. Začali sme zle. Mysleli sme si, že všetko príde samo. Prvá tretina bola z našej strany veľmi zlá. Neskôr sme chceli stratu dohnať za každú cenu, ale už to nešlo,“ povedal po záverečnom klaksóne sklamaný Branko Radivojevič.

Trenčania majú čo naprávať. Ostatné stretnutia sú z formy a iba vďaka zaváhaniu Banskej Bystrice so Zvolenom sa udržali na vedúcej pozícii. Podobnú stratu si už v nedeľu proti Liptovskému Mikulášu nechcú dovoliť. „Detve sme ponúkli veľa šancí na prečíslenie. To sa nám nemôže stávať. Súper hral uvoľnene. Bolo na ňom cítiť, že si zápas užíva. Proti podobným tímom nie je jednoduché hrať,“ pokračoval kapitán Dukly.

Skúsený 37-ročný útočník pred pár dňami riešil s generálnym manažérom reprezentácie Miroslavom Šatanom účasť na olympijskom hokejovom turnaji v juhokórejskom Pjongčangu. Ako už hovoril pred sezónou, napriek tomu, že je podujatie pod piatimi kruhmi lákadlom, pre zdravotný stav odmietol. „Zdravotné problémy zo záveru roka už sú preč, ale necítim sa na to, aby som šiel na olympiádu. Šancu by mali dostať mladšie ročníky. Medzinárodný hokej je niekde inde a už mám aj svoje roky. Verím, že ma Miro Šatan pochopil. Pre mňa je už táto téma uzavretá,“ povedal piešťanský rodák.

V drese trenčianskej Dukly je však ešte niekoľko hráčov, ktorí sú pre Craiga Ramseyho zaujímaví. Otvorene sa hovorí o Petrovi Ölveckom a Tomášovi Starostovi. Keďže naša Tipsport liga bude pokračovať aj počas hokejového turnaja, Dukle môžu skúsená dvojica citeľne chýbať v dôležitej časti sezóny. „Bohužiaľ, tak je to dané a nič s tým neurobíme. Asi nikto nečakal, že také množstvo hráčov z ligy bude pre reprezentáciu zaujímavých. Nám nezostáva nič iné, iba sa so situáciou vysporiadať. Budeme bojovať aj za nich,“ prízvukoval niekdajší hráč NHL v dresoch Phoenixu, Philadelphie a Minnesoty.

Štvrtá šestina Tipsport ligy je ukončená. Tímy majú pred sebou ešte 18 zápasov a play off už klope na dvere. Zaujímavé mená s trenčianskou minulosťou má v kádri Slovan Bratislava. Účastník KHL má iba mizivú šancu na postup do vyraďovacej fázy o Gagarinov pohár. Najväčšou rybou sa zdá byť Andrej Meszáros. „Osobne som sa s ním nerozprával. To je úloha pre manažment klubu. Každopádne, bol by platnou posilou a určite by sme sa mu potešili,“ dodal na záver Branko Radivojevič.


Najnovšie z klubu: Detva 07 HC

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk