Žilinské trápenie pokračuje, nálada na Liptove sa naopak zlepšuje
zdroj: Rastislav Konečný (foto jäzva)

Povzbudení ziskom cenného skalpu majstrovskej Banskej Bystrice, pricestovali hráči Liptovského Mikuláša do Žiliny s bodovými chúťkami. Tie boli napokon ukojené a to predovšetkým zásluhou českého útočníka Jakuba Langhammera. Dva góly strelil sám a v predĺžení asistoval pri víťaznom góle Richarda Rapáča.

Ja sa na góly nepozerám. Teraz to vyšlo mne, inokedy skórujú iní. Podstatné je, že sme vyhrali. Bol to dôležitý zápas proti súperovi, ktorý je v tabuľke blízko pri nás,“ vyslovil sa J. Langhammer po víťazstve 3:2 po predĺžení. O víťazstve podľa neho rozhodla väčšia bojovnosť.

Myslím si, že sme ukázali väčšiu túžbu po víťazstve. Do Žiliny sme išli s jasným cieľom ukoristiť tu nejaký bodík. Prvých desať minút to tak nevyzeralo, ale potom sme si niečo povedali a začali sme hrať tak, ako sme chceli.“

Liptáci tak pomaličky zabúdajú na jedenásťzápasovú sériu prehier a v tabuľke sa vrátili späť pred Nové Zámky.

Nikto nechce večne prehrávať a tá séria raz skončiť musela. Verím, že sa to otočilo a teraz budeme zbierať body oveľa častejšie. Máme druhé víťazstvo v rade a to nám môže pomôcť,“ pridal Jakub Langhammer.

Z hernej i výsledkovej agónie sa naopak stále nevedia prebudiť Žilinčania. Štvrtá prehra v rade len prehĺbila krízu z posledného obdobia. Jedným z dôležitých faktorov prehry bola podľa útočníka Rastislava Konečného aj neschopnosť naložiť s presilovkou o dvoch hráčov.

Zápas sme si mali na svoju stranu nakloniť v presilovkách, ale to sa bohužiaľ nepodarilo. Hovorí sa, že ak nevyužijete presilovku piatich proti trom, tak nemôžete vyhrať. Síce ju neskôr nevyužil ani Mikuláš, ale určite sme to mali zahrať lepšie. Aj preto sme prehrali,“ povzdychol si Konečný.

Slabšie výsledky si už vyžiadali viacero zmien v kádri a vedenie stanovilo mužstvu bodové ultimátum. Prehra s Liptovským Mikulášom k jeho naplneniu rozhodne nepomôže a tlak pod Dubňom tak bude ešte väčší.

Neviem či to znamená vyšší tlak. Nikto z nás nechce tŕpnuť do poslednej chvíle a všetci chceme byť v pokojnejších vodách. Trápime sa, ale musíme sa z toho dostať sami,“ zamyslel sa R. Konečný, ktorý sa prepadol až do štvrtého útoku, čo nie je pre kapitána najpríjemnejšia situácia. „Neostáva mi nič iné, len pracovať a hrať tak, aby som si vyslúžil inú pozíciu. Myslím si však, že máme štyri vyrovnané útoky a aj v tomto zápase sme sa gólovo presadili.“

Žilinská strata na šiesty Poprad narástla už na priepastných dvadsať bodov a „Vlci“ sa momentálne nachádzajú v území nikoho. Pred ôsmim Mikulášom majú totiž naopak desaťbodový náskok.

Teraz to už musím povedať tak ako to je – nepozeráme sa na Poprad, ale musíme si ubrániť aspoň svoju súčasnú pozíciu. Hlavne sa však potrebujeme zlepšiť herne, pretože to na ľade nevyzerá tak, ako by sme si predstavovali,“ zakončil Rastislav Konečný.