HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vydarený Zápas hviezd prvej ligy ponúkol gól hlavou, delovku Kokavca aj zábavný súboj brankárov
zdroj: Zápas hviezd prvej ligy, foto jäzva

Vydarený Zápas hviezd prvej ligy ponúkol gól hlavou, delovku Kokavca aj zábavný súboj brankárov

Po prvých dvoch ročníkoch sa Zápas hviezd prvej ligy presťahoval z Detvy do Prešova. A išlo o mimoriadne šťastný krok. Vyše 2600 divákov v Ice Aréne vytvorilo prvoligovej smotánke skvelú atmosféru, za ktorú sa aktéri odvďačili mimoriadne kreatívnym večerom.

Cieľom bol hlavne potešiť fanúšikov a to sa podarilo. Poriadne fandili hlavne Prešovčanom, ale užili sme si to všetci,“ uviedol brankár Juraj Halo z Topoľčian, ktorý získal po boku Skaličana Romana Petríka víťazstvo v špeciálnom brankárskom minizápase na šírku klziska. „Bolo to veľmi zaujímavé a s Romanom sme sa na to poriadne nahecovali. Som preto rád, že sme ten minizápas vyhrali. Bolo to však veľmi namáhavé a ešte teraz som zatavený a páli ma dýchacia trubica. Bolo toho dosť!“

IMG_0471
Juraj Halo (foto jäzva)

Bola to veľká sranda. Celkom ma to potešilo, pretože nikdy predtým som niečo také nezažil. Dúfam, že sa to páčilo aj divákom a osobne neľutujem dlhú cestu zo Záhoria. Bolo to výborné spestrenie ligy. Nešlo o nič, len o zábavu. Všetci sme si to teda užili,“ vyznal sa Petrík.

Zápas, v ktorom sa muž v maskách prezentovali hrou v poli dal poriadne zabrať aj obom členom porazeného tímu, ktorý tvoril šarišsko-zemplínsky tandem Dominik Riečický – Adam Trenčan.

Bol som taký zavarený, že som už ani nevidel na puk. Ani som nevedel, ako sme vlastne dopadli. Ale vraj sme prehrali a to je škoda,“ poznamenal Trenčan.

IMG_0486
Brankársky súboj (foto jäzva)

Náladu Dominika Riečického prinavrátil husársky kúsok, kedy v samotnom Zápase hviezd prekorčuľoval celé klzisko a po nezištnej prihrávke vsietil posledný, sedemnásty gól výberu „Hopky“.

Prvý som strelil ešte v doraste. Keď však vybehol do poľa Adam Trenčan, povedal som si, že to musím skúsiť aj ja. Chlapci to už potom hrali vyložene na mňa,“ pousmial sa „Riči“, ktorého odmenili tribúny skandovaní mena. „Bola to príjemná skúsenosť a ja som zažil niečo také prvýkrát. Myslím si, že aj diváci boli spokojní. Našim jasným zámerom bolo vyhrať, ale súper nás obdaroval trdelníkmi a tak sme sa s nim podelili aspoň v rámci výsledku.“Spomínaný „úplatok“ v podobe skalického trdelníka zabezpečil kapitán tímu „Hujer“ Martin Hujsa, ktorého po stretnutí vyhlásili za najlepšieho hráča zápasu.

„Výkonom som si to asi nezaslúžil, ale som za to vďačný. Pre mňa bolo veľkou cťou už len to, že som sa stal kapitánom v takomto zápase. Čo sa týka toho trdla, tak podľa mňa zavážilo a určite nám pomohlo,“ nahodil šibalský úsmev útočník Skalice.

IMG_0620
Martin Hujsa (foto jäzva)

„Trdelník bol výborný a Hujerovcom zaň touto cestou ďakujem,“ odkázal prešovský útočník Jozef Tomčák, no dobre naladený figliar „Hujer“ v reakci na to adresoval „Hopkovičovcom“ jasnú výčitku. „Ďakovať môžu, ale my sme od nich nedostali nič. Povestná východniarska povinnosť sklamala.“

Kapitán druhého výberu Ladislav Hopkovič prisľúbil, že ešte možno dodatočne niečo vymyslí. Vychutnať si celú akciu naplno mu bránilo poranené koleno, ktoré mu neumožnilo zapojiť sa do diania na ľade. Mimochodom, zranenie utrpel v súboji s útočníkom Jánom Zlochom, ktorý mal v sobotu na sebe oblečený dres súperovho tímu.

IMG_0742
Zlocha a Hopkovič (foto jäzva)

„Jano mi písal už po tom zákroku. Ospravedlnil sa mi a verím mu, že to nebolo úmyselné. Cením si, že sa mi osobne ospravedlnil, aj keď som samozrejme smutný, že som si nemohol zahrať. Byť kapitánom tímu hviezd na domácom ľade, to je predsa len raz za život. V každom prípade to bola pre mňa veľká česť a som šťastný, že som bol kapitánom. Aj keď len nehrajúcim,“ zdôraznil Ladislav Hopkovič, ktorého potešila atmosféra na tribúnach a po stretnutí patril medzi najobletovanejších hráčov. „Táto akcia vyšla parádne a som veľmi rád, že došlo toľko ľudí. Diváci sa bavili, videli sme mexické vlny a na ľade veľa parádičiek. Prešovský fanúšik sa ukázal opäť ako najlepší!“Tradičnou súčasťou Zápasu hviezd je súťaž o najtvrdšiu strelu. Suverénnym víťazom tejto disciplíny sa stal bývalý prešovský miláčik Michal Kokavec, ktorého meno skandovali priaznivci Penguins hneď niekoľkokrát. A on im ich priazeň opätoval lichôtkami.

„Ja spomínam na Prešov veľmi rád. Zažil som tu super sezónu v super partii a som šťastný, že na mňa fanúšikovia nezabudli. Vždy boli skvelí a myslím si, že v prvej lige sú najlepší,“ vyslovil sa Kokavec, ktorý zaznamenal v All-star zápase hneď štyri góly. „Keď mi to už v tejto sezóne nepadá tak ako v predošlej sezóne, tak mi to padalo aspoň v tomto zápase.“

IMG_0555
Michal Kokavec (foto jäzva)

Okrem gólového kvarteta vyslal i spomínanú delovku, ktorej namerali rýchlosť 153 kilometrov za hodinu. „Vôbec som to nečakal. Tréner Tomko mi však po prvej strele dal nejakú radu a zrazu mi vyšla taká rana. Bola to teda užitočná rada, ale prezrádzať ju nebudem. To by potom takto pálil každý a v lige by bolo veľmi veľa gólov.“

V rýchlostnej štafete uspeli „Hopkovičovci“ a titul pre najrýchlejšieho korčuliara si spod Kalvárie odniesol Skaličan Patrik Janáč. Najväčšiu presnosť v streľbe na terče predviedol jeho spoluhráč René Jarolín a v poslednej minúte zaujala pästná výmena medzi Oliverom Ďurišom a Erikom Nitrianskym.

„Dohodli sme si to kamarátsky už pred zápasom a bolo to také číslo pre divákov. Skúšal som ho vyzliecť z dresu, ale Oliver má veľkú hlavu a tak to nešlo,“ usmieval sa E. Nitriansky.

IMG_0657
Bitka Ďuriš - Nitriansky (foto jäzva)

Medzi tradičné vrcholy takýchto zápasov patrí súťaž v kreativite samostatných nájazdoch. O vtipné nápady nebola núdza. Domáci útočník Jozef Tomčák si dal na hlavu čarodejnícky klobúk a následne predviedol zábavné zakončenie.


„Snažil som sa o niečo kreatívne, čo by nabudilo divákov. Aby to tu vrelo. Pozrel som si teda na internete nejaké videá z podobných zápasov a vymyslel som pár zvláštnych kúskov. Pri prvom nájazde som mal jeden puk ukrytý v rukavici. Prvý som nastrelil do mantinelu a keď si brankár myslel, že je hotovo, tak som ako čarodejník vykúzlil druhý a strelil som mu gól,“ popísal svoj kúsok Tomčák, ktorý sa stal napokon zásluhou reakcie publika aj víťazom tejto súťaže.

IMG_0572
Jozef Tomčák (foto jäzva)

Ak by však nemal Tomčák na svojej strane divákov, z prvenstva by sa asi tešil Albín Podstavek. Skvelé boli totiž oba jeho pokusy. Pri prvom dokonca predviedol gólové zakončenie hlavičkou.

„To, že som tú súťaž nevyhral, mi vôbec nevadí. Hlavne, že som aspoň zabojoval a diváci zatlieskali. Navyše som strelil prvý gól hlavou v kariére. Pri tom druhom pokuse som si chcel hodiť puk za gate a skočiť s ním šípku do bránky. Škoda, že sa mi puk skĺzol. Nevadí, celkovo bola táto akcia paráda! Prišlo veľa divákov, zabavili sme sa a pobavili sme aj divákov. Videl som, že ľudia odchádzali nadšení a o to išlo," vyslovil sa 36-ročný český útočník v službách Topoľčian.


Hopky Team - Hujer Team 17:17 (7:9, 9:3, 1:5)

Góly a asistencie: 5. Valečko (Cútt), 7. Vartovník (Kokavec), 8. Findura, 9. Novický (Trávniček), 11. Cútt (Valečko, Kolba), 14. Burzala (Kluka), 15. Valečko (Solomonchak, Cútt), 26.Ďuriš (Trávniček), 29. Kokavec (Tomčák), 30. Kokavec (Findura, Tomčák), 30. Kokavec, 30. Tomčák, 32. Chalupa, 35. Kokavec (Findura, Vartovník), 38. Valečko, 38. Vartovník, 44. Riečický - 11. Klučiar, 12. Dubeň (Jarolín, Vaškovič), 13. Janáč (Uhnák), 15. Janáč, 16. Jarolín, 16. Hujsa, 18 Klučiar (Dubeň), 18. Jarolín (Uhnák), 20. Mrava, 21. Dubeň (Valjent). 26. Petrík, 40. Uhnák (Jarolín), 41. Petrík, 42.Klučiar, 45. Zlocha (Nahalka, Jarolín), 45. Jarolín

Diváci: 2632

Hopky Team: D. Riečický, A. Trenčan - T. Valečko, M. Kolba, D. Novický, O. Burzala, M. Vantroba, P. Trávniček - M. Baláž, M. Kokavec, L. Vartovník, R. Cútt, V. Solomonchak, S. Chalupa, O.Ďuriš, M. Findura, M. Kluka, J. Tomčák

Hujer Team: R. Petrík, J. Halo - O. Košecký, E. Nitriansky, L.Škápik, L. Dubeň, M. Valjent, J. Nahálka, M. Hujsa, A. Podstavek, M. Uhnák, L. Vaškovič, J. Zlocha, P. Janáč, D. Klučiak, J. Kamenický, R. Jarolín, F. Mrava


Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk