HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nagya nominácia potešila, v Pjongčangu chce pomôcť mladým
zdroj: jäzva

Nagya nominácia potešila, v Pjongčangu chce pomôcť mladým

Generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay dnes oznámili nomináciu na olympijské hry v kórejskom Pjongčangu. Pod piatimi olympijskými kruhmi sa predstavi celkovo desať extraligistov, vrátane najstaršieho člena výberu Ladislava Nagya z HC Košice.

„Je to vynikajúca správa a ja som veľmi šťastný, že ma vzali na olympiádu. Mojou snahou bude pomôcť tímu a zároveň pomôcť mladším hráčom z pozície lídra na ľade i mimo neho. Verím, že budem zdravotne v poriadku a že sa nám tam bude dariť,“ uviedol pre hokej.sk 38-ročný kapitán „Oceliarov“.

Ladislav Nagy reprezentoval Slovensko na šiestich majstrovstvách sveta i Svetovom pohári, no na olympiáde sa predstaví prvýkrát. Útočníka s bohatými skúsenosťami z NHL mrzí, že sa v Pjongčangu nepredstavia hráči z najlepšej ligy sveta, no zároveň to považuje za skvelú šancu pre hráčov pôsobiacich v Európe.

Bude to trošku iné. Všetci by si želali, aby tam boli najlepší hráči sveta a hokejisti z NHL budú chýbať. Naskytla sa však šanca pre iných a bude to v každom prípade hokejový sviatok,“ zamyslel sa Nagy, ktorého okrem samotného turnaja láka i olympijská atmosféra a samotná Južná Kórea. „Nebudeme si klamať, inak by som sa tam určite nikdy nevybral. Bude to zaujímavé prostredie a na Kóreu sa už veľmi teším.“

Slováci sa v základnej skupine predstavia spoločne s USA, Ruskom a Slovinskom.

S každým súperom sa dá hrať. Ak podáme bojovné výkony a zachytajú nám brankári, tak môžeme poraziť každého. Do turnaja pôjdeme skromne a budeme zmýšľať od zápasu k zápasu. Potom sa uvidí, ako dopadneme,“ dodal pre hokej.sk Nagy.


Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk