HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Základom úspechu je skalické srdce, hovorí rýchlik zo Záhoria Janáč
zdroj: Patrik Janáč (foto jäzva)

Základom úspechu je skalické srdce, hovorí rýchlik zo Záhoria Janáč

Novým kráľom St. Nicolaus prvej ligy sú skalickí Králi. Vo veľkej pohode hrajúci hokejisti zo Záhoria zvíťazili v stredajšom šlágri 38. kola na michalovskom ľade 4:3 a zaokrúhlili tak svoju víťaznú sériu na rovných desať zápasov.

V prestížnom šlágri začali výborne a už v úvode tretej minúty skormútili vypredané tribúny gólom Alexandra Kotzmana.

„Už minulý týždeň sme počuli, že sa tu chystá veľká sláva a pripravovali sme sa na ťažký zápas. Prvýkrát v kariére som zažil, že štadión bol plný už počas rozcvičky,“ pousmial sa útočník Skalice Patrik Janáč. „Chceli sme teda ustáť prvú tretinu a to sa nám podarilo. Potom sme sa dostali do hry aj my a hoci to bol veľmi, veľmi ťažký zápas, zvládli sme to. Obe strany vedeli, čo je v hre a vyzeralo to ako v play-off.“

IMG_1634
Patrik Janáč (foto jäzva)

Záhoráci postupovali v šlágri v štýle potiahni a pusť. V prvej polovici druhej tretiny si vypracovali dvojgólový náskok, no stav 1:3 vydržal len do 43. minúty. Trojbodovú definitívu napokon hosťom vystrelil práve 21-ročný útočník Janáč.

„Po vyrovnávajúcom góle boli hlavy trošku dole, ale snažili sme sa nakopnúť. Vraveli sme si, že to pôjde a nechceli sme ich nechať na koni. Som veľmi rád, že sa mi podarilo naklopiť misky váh opäť na našu stranu. Aj keď priznávam, že to bol gól z kategórie šťastných,“ vyslovil sa mladý skalický odchovanec, ktorý vylepšil svoju tohtosezónnu bilanciu na 13 gólov a 21 asistencií. „Určite to bol najcennejší gól v doterajšej sezóne. Nejde však o to, kto ten gól dá. Body do tabuľky získavame ako tím a toto je pre nás cenné víťazstvo.“

Tím Skalice má vo svojich radoch veľké osobnosti ako sú Martin Hujsa či René Jarolín, z jeho hry však vyžaruje tímovosť. Nemusíte vojsť do šatne „Králov“, aby ste vycítili, že sa tam nachádza fungujúci kolektív.

„Máme skvelú partiu,“ potvrdil Janáč. „Ťahá sa to už zo záveru minulej sezóny, kedy sme sa parádne zomkli a hrali sme ako jeden tím. V lete pribudli do mužstva ďalší hráči so skalickými koreňmi a tím tak hrá so skalickým srdcom.“


Vlani to dotiahli Skaličania až do baráže a teraz sa zdá byť ich tím ešte o kúsok skúsenejší a silnejší. „Chceme hrať čo najlepšie a uvidíme, kam to dotiahneme,“ vyhol sa veľkohubým slovám sympatický mladík, ktorý sa stal počas nedávneho prvoligového Zápasu hviezd najrýchlejším hráčom súťaže.

„Keď ma teraz niekto predbehne na tréningu, tak sa mi chlapci smejú, že predbehli najrýchlejšieho hráča ligy,“ rozosmial sa Patrik Janáč. „Ja osobne sa však takto nevnímam. V Zápase hviezd išlo o zábavnú súťaž pre divákov a nikto z nás nešiel úplne naplno. Ten titul ma potešil a nie som nejaký slimák, ten titul však nepreceňujem.“


Spomínanú rýchlosť mu podľa vlastných slov pomohlo zlepšiť ročné pôsobenie v zámorí. V sezóne 2014-15 totiž obliekal dres juniorskej Wichity vo WSHL. V 48 zápasoch zaznamenal bilanciu 29+35.

„Naučil som sa tam veľa vecí. Ako sa pripravovať aj mimo ľadu, pretože sme tam mali dobrého kondičného trénera. Môj herný prejav sa určite zrýchlil a mne sa tam páčilo. Rodičia však chceli, aby som si dokončil školu a preto som sa vrátil domov. Vôbec to však neľutujem,“ objasnil príčiny skorého návratu domov.

Momentálne už má skalický odchovanec doštudovanú strojársku priemyslovku, no poznatkami získanými v tomto odbore sa živiť neplánuje. „Momentálne ma to ťahá na športovú vysokú školu, ale rád by som niečo dokázal aj hokejom. Nejaké konkrétne ciele nemám a nemôžem povedať, že by som chcel hrať v tej či onej lige. Snažím sa odvádzať poctivú prácu v Skalici a nechať na ľade všetko v každom zápase. Nechcem lietať v oblakoch a držím sa nohami pevne na zemi. Ak sa raz objaví nejaká ponuka, tak budem rád, zo Skalice však neutekám. Som tu doma, cítim sa tu výborne a najkrajším možným pocitom by bol postup s materským klubom do najvyššej súťaže,“ dodal pre hokej.sk talentovaný, no veľmi pokorný útočník Skalice Patrik Janáč.


Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk