HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Trenčianski vysokoškoláci reprezentujú svoje školy a mesto v EUHL už 5. rok
zdroj: v.k.

Trenčianski vysokoškoláci reprezentujú svoje školy a mesto v EUHL už 5. rok

Keď pred piatimi rokmi vznikala nadnárodná súťaž Európska univerzitná hokejová liga (EUHL), tím Gladiators Trenčín bol jedným z „original six“. Postupom rokov mnohé mužstvá museli svoje pôsobenie v spomínanej lige ukončiť, naopak Trenčania sa stále hrdo bijú o prestížnu Sekeráš Trophy. Zásluhu za chodom tímu nemajú len samotní hráči, tréneri či manažéri, ale tiež konkrétne vysoké školy, pod ktorých záštitou Gladiátori hrajú, či predstavitelia mesta Trenčín.

EUHL je súťaž, ktorá ponúka priestor venovať sa ľadovému hokeju študentom v maturitnom ročníku a vysokých škôl. Už od jej založenia figurovali medzi mužstvami aj Gladiators Trenčín – teda mladí milovníci hokeja, ktorí študujú na Vysokej škole manažmentu / City University of Seattle v Trenčíne a na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Tým, že z okolitých krajín neustále rastie záujem o EUHL, Gladiátori nereprezentujú svoje mužstvo, školy či mesto len v rámci Slovenska, ale tiež v Česku, Poľsku či Maďarsku. Jedným z najbližších cieľov je dokonca založenie ďalšej, severnej divízie, v ktorej by sa dostali do priamej konfrontácie predovšetkým študenti z Estónska, Lotyška a Švédska.

Pred aktuálnou sezónou vstúpili do EUHL nové tímy – jeden z Maďarska, tri z Česka. I táto skutočnosť Gladiátorom našepkávala, že konkurencia bude neustále stúpať, a tak treba mužstvo posilniť – a to nielen na hráčskych postoch. Na manažérskej pozícii najnovšie figuruje už aj Ing. Peter Uher, medzi hráčmi sa ukázala v Trenčíne známa tvár – obranca Radovan Trefný, ktorý sa rozhodol pre štúdium na TNUAD. V tíme naďalej pokračujú minuloroční maturanti Matej Haluška a Adam Haščič, ktorí vsadili pre zmenu na štúdium na VŠM/CityU v Trenčíne. Práve posledný menovaný vyhral minulý rok kanadské bodovanie v rámci základnej časti EUHL a len pred niekoľkými dňami sa predstavil vo výbere EUHL na Svetovom pohári univerzitného hokeja.

_DSC6317
V.K.

Obe vysoké školy, ktoré zastrešujú tím Gladiators Trenčín, resp. ich najvyšší predstavitelia, sú priamo veľkými fanúšikmi a priaznivcami svojho univerzitného celku. Nielen, že tím podporujú, za čo im patrí obrovská vďaka, ale Jozef Habánik, rektor TNUAD, sa dokonca aktívne zúčastňuje tréningov a tiež súťažných zápasov. Keď sa pred rokom po prvý raz rozhodol postaviť na ľad proti samotným hráčom, podarilo sa mu streliť hetrik a jasne tak demonštrovať, že nie je len obyčajným pasívnym fanúšikom. Veľkou faninkou Gladiators Trenčín je i Edita Hekelová, rektorka VŠM. Tá nielen, že tím podporuje za každých okolností, keď sa mu darí viac i menej, ale práve vďaka nej sa do projektu EUHL zapája Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle v Trenčíne už piaty rok.

Univerzitný tím a jeho hráči ale rozhodne nereprezentujú len spomínané vysoké školy, ale tiež mesto ako také. Práve Trenčín je na hokejovej mape v skutku viac než známe a to bola hneď od začiatku pre Gladiátorov obrovská výzva. Konkurovať tímom z väčších miest, v ktorých možno mužstvo vyskladať z väčšej ponuky hráčov, nie je vôbec jednoduché, ale pravidelnými spoločnými tréningami to títo vysokoškoláci dokážu. Tu však netreba zabúdať na predstaviteľov mesta Trenčín, poslancov a pána primátora, ktorí umožňujú Gladiátorom trénovať a hrať na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne, a patrí im za to veľká vďaka.

V aktuálnej sezóne čakajú zverencov Mariána Smerčiaka ešte posledné dva zápasy v rámci základnej časti, následne dostane priestor nadstavba a boj o miesta do play-off. Cieľ je, rovnako ako všetky roky predtým, jasný – bojovať do posledných síl. Trenčianski vysokoškoláci chcú totiž čo najširšej verejnosti ukázať, že študovať a súčasne hrať ľadový hokej sa skutočne dá, a teda že byť súčasťou projektu EUHL má zmysel.

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk