HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Liptáci podľahli Košiciam, víťazný gól vsietil Nagy
zdroj: TASR

Liptáci podľahli Košiciam, víťazný gól vsietil Nagy

Tipsport liga, 38. kolo:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Góly: 6. R. Rapáč (Huna, Paukovček), 42. M. Sukeľ (J. Sukeľ, Nádašdi) – 10. Kafka (Hovorka, Šedivý), 22. Pulli (Suja, Spilar), 43. Nagy (Pacan, Kessel), 52. Nagy. Rozhodovali: Štefik, Jonák - Synek, Výleta, vylúčení: 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 1464 divákov

Liptovský Mikuláš: Hollý – Gründling, Moravčík, Suchý, Pacalaj, Mezovský, Nádašdi, Bača – Števuliak, Laghammer, Huna – R. Rapáč, Paukovček, B. Rapáč – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Uhrík, Piatka, Laco

Košice: Habal – Dudáš, Kessel, Šedivý, Čížek, Ovčačík, Pulli, Petráš, Koch – Miklík, Pacan, Nagy – Kafka, Hovorka, Šoltés – Spilar, Suja, Jenčík – Klíma, Boltun, Vrábeľ

zdroj: huste.tv

Domáci mali skvelý úvod do zápasu. Už po šiestich minútach viedli po tom, ako nahodený puk dostal do košickej bránky Rapáč. Hostia dokázali už o pár minút vyrovnať. Hovorka našiel pred bránkou Kafku, ktorý dokázal na dvakrát prekonať Hollého. Ešte pred prvou sirénou sa do prevahy dostali Liptáci, no zakončenia Uhríka a Moravčíka nezmenili skóre.

Košičania sa dostali do vedenia už po pár sekundách v druhej tretine. Suja našiel pred bránkou úplne voľného Pulliho, ktorý poslal puk do poloprázdnej mikulášskej bránky. V 30. minúte sa do dobrej šance dostali Liptáci. Po Langhammerovej prihrávke sa pred Habalom ocitol Števuliak, no tesne minul košickú bránku.

Nástup do tretej tretiny priniesol divákom opäť presné zásahy. Liptákom síce dal nádej M. Sukeľ, no o pár sekúnd sa skóre opäť zmenilo po góle Nagya. Domácich mohol dostať naspäť do zápasu Paukovček, lenže tesne minul. V 52. minúte si hostia poistili svoje vedenie, keď sa druhýkrát v stretnutí presadil Nagy. V 57. minúte mohol ešte upraviť skóre Moravčík, ale Habala bol pri jeho strele pozorný.

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Išli sme do Mikuláša s tým, že to bude náročný zápas. Kľúčovým momentom bol gól na 3:2, následne sme si už výsledok postrážili."

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Úplne súhlasím s kolegom. Zápas bol vyrovnaný, no po individuálnych chybách sme inkasovali góly, ktoré rozhodli."

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk