HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Časy sa menia. Trenčiansko-bratislavskú rivalitu vystriedala spolupráca. Starosta: Je to prospešné
zdroj: Tomáš Starosta (foto jäzva)

Časy sa menia. Trenčiansko-bratislavskú rivalitu vystriedala spolupráca. Starosta: Je to prospešné

V poriadne hrubej kronike reprezentačných skúseností Tomáša Starostu ostáva priestor pre poslednú kapitolu. Tridsaťšesťročný trenčiansky obranca reprezentoval Slovensko na dorasteneckých i juniorských majstrovstvách sveta, neskôr absolvoval štyri majstrovstvá sveta korunované ziskom striebra v Helsinkách 2012, ako i olympiádu v Soči. Labuťou piesňou v drese s dvojkrížom na hrudi bude podujatie pod piatimi kruhmi v kórejskom Pjongčangu.

„Pocity z nominácie boli vynikajúce,“ netají radosť z rozhodnutia tandemu Miroslav Šatan – Craig Ramsey, pozvať ho na prestížny turnaj v Ázii. „Ak by mi niekto pred sezónou povedal, že sa dostanem na olympiádu, tak by som ho vysmial a myslel by som si, že sa zbláznil. Stalo sa to však, som nesmierne rád a verím, že sa dôstojne rozlúčim s reprezentačnou kariérou.“

Do Pjongčangu bol spoločne so Starostom z tímu trenčianskej Dukly nominovaný aj útočník Peter Ölvecký. Pre oboch to bude druhá olympiáda, pričom ich prvou spoločnou skúsenosťou pod piatimi kruhmi bolo ruské Soči v roku 2014.

S Peťom sa dobré poznáme, sme kamaráti a som rád, že v tom budeme opäť spolu. Základom však bude, aby sme vytvorili dobrú, 22-člennú partiu. Na olympiáde budú tímy zložené z európskych hráčov a myslím si, že to bude veľmi vyrovnané. A možno príde aj nejaké veľké prekvapenie,“ vraví s optimizmom v hlase Starosta.

V Soči to z pohľadu Slovenska žiadna sláva nebola. O to väčšia je teraz chuť skúseného zadáka zažiť oveľa úspešnejšie olympijské hry. „Každý si želá dobrý výsledok, ale my tam nemôžeme ísť s veľkými očami. Musíme ísť pomaličky, potichúčky a uvidíme, ako nám to pôjde.“

Tomáš Starosta
Tomáš Starosta (foto jäzva)

Odchod dvojice kľúčových hráčov však oslabí Trenčín na osem zápasov, čo predstavuje takmer šestinu základnej časti. Pre 36-ročného reprezentanta je nepochopiteľné, prečo sa na takúto situáciu nepripravila liga s predstihom.

Desať hráčov je veľa a pre štyri tímy pôjde o veľké oslabenie. Všetko sú to lídri svojich klubov. Určite tam bola aj alternatíva v podobe odohrania zápasov v iných termínoch, ale s tým už nič nenarobíme. Kluby sa s tým musia vyrovnať,“ zakrútil hlavou Starosta.

Druhou veľkou témou dnešných dní je posunutie prestupovej uzávierky, ktorú vetoval prezident SZĽH Martin Kohút. Práve Trenčín by mal byť tímom, ktorý sa bude podieľať na tradičnej jarnej pitve Slovana v najväčšej miere.

Slovan čaká ešte záver sezóny a niekto tam ostať musí, aby to dohrali. Uvidíme ako sa to vyvinie potom a kto každý k nám príde. Záleží na vedení Slovana. Vieme, že niektorí starší hráči už odišli, ďalší sú na odchode. Nemôžu pustiť všetkých. Čas teda ukáže,“ zareagoval Starosta na avizované posily, ktoré zamieria pod Čákov hrad od Dunaja.

Ešte pred niekoľkými rokmi by pritom išlo o nepredstaviteľnú vec. Slovan a Dukla patrili vždy medzi najväčších rivalov. Teraz pripomínajú šatník matky s dcérou a hráčov si menia podľa ročného obdobia.

Bola to veľká rivalita, ale časy sa menia a aj v hokeji sa veľa vecí mení. Teraz tá spolupráca funguje v rámci viacerých klubov. Vlani nás pustili na baráž, takisto si oni teraz mohli vyskúšať Bezúcha či Lampera. Fungujúca spolupráca je prospešná,“ dodal Tomáš Starosta pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk