HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hrdinovi Holendovi takmer zastalo srdce
zdroj: Matúš Holenda (foto jäzva)

Hrdinovi Holendovi takmer zastalo srdce

Dukla ukončila trojzápasovú čiernu sériu bez bodu. Podarilo sa jej to proti ideálnemu súperovi. V súboji štvrtého s lídrom rozhodol jediný moment. Ten prišiel v 49. minúte. Napriek tomu, že zápas priniesol veľa zaujímavých momentov, rozuzlenie priniesla nenápadná strela v podaní obrancu Matúša Holendu.

Trenčania sa v ostatných zápasoch trápia. Z posledných desiatich duelov vyhrali iba tri. Stratili pozíciu lídra a prepadli sa až na štvrtú pozíciu. Po prehrách s tímami zo spodnej časti ligovej tabuľky prišla veľká chuť vytiahnuť sa na minulosezónneho majstra. „Konečne sme zabrali naplno. Veľmi sme potrebovali zvíťaziť. Body v našej súčasnej situácii proti baranom chutia dvojnásobne,“ pochvaľoval si po záverečnom klaksóne Matúš Holenda.

Duel dvoch popredných celkov Tipsport ligy priniesol zaujímavý hokej. Šance sa striedali na oboch stranách. Trenčania dokázali byť mimoriadne nepríjemní pri rozohrávke súpera, Banskobystričania prejavovali veľkú skúsenosť a silu v osobných súbojoch. Napokon rozhodol nenápadný moment. Po strele niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta sa puk na prekvapenie zatrepotal v sieti. „Bohunický mi prihral na modrú. Namieril som a prestrelil všetko. Skvelý pocit, no ešte krajší bol pri pozdravoch s divákmi po dobre odvedenej práci,“ usmieval sa Holenda.

Dukla v nedeľu večer ukázala výkon, ktorý ju zdobil v úvode sezóny, keď dokázala porážať súperov na počkanie. Prepracovaná defenzíva s prechodom do rýchlych protiútokov. Jej zápasy veľa gólov neprinášali, ale účel svätil prostriedky. „Verím, že sa k nemu vrátime a budeme pokračovať v zbieraní bodov. Pred dnešným stretnutím sme si hovorili, aby sme sa na prvú priečku zabudli a sústredili sa sami na seba. A pomohlo to,“ poodhalil niečo z kabíny Holenda.

Jedným z nosných pilierov žlto-červeného úspechu bolo aj to, že vojaci dokázali zápas odohrať bez výpadkov. Tvrdo odmakali celých šesťdesiat minút, za čo dostali sladkú odmenu v podobe výhry. „Trápime sa už dlhšiu dobu. Dnes sme si sami dali návod, ako zvládnuť ďalšie výzvy,“ dodal na záver Holenda.

Záverečné minúty mali priniesť pohodový záver. Hostia spod Uprína dohrávali stretnutie traja, no napriek tomu sa Lamper dokázal natlačiť do zakončenia a ohroziť gólmana Hiadlovského. „Nebolo mi všetko jedno. Takmer mi pri tej príležitosti zastavilo srdce,“ doplnil na záver Holenda.


Oveľa smutnejší bol po zápase kapitán Banskej Bystrice Tomáš Surový. Nemáme si čo vyčítať. Dali sme do hry všetko. Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Ako sme o gól prehrali, tak sme mohli aj zvíťaziť,“ povedal stroho.

Duel na zimnom štadióne Pavla Demitru mal príchuť play-off. Mužstvá sa pozorne bránili navzájom a o výsledku rozhodovali maličkosti. „Rozhodla náhodná strela. Musíme klásť väčší dôraz na detaily, aby sme v budúcnosti podobné stretnutia neprehrávali,“ doplnil útočník, ktorého tréner Craig Ramsey nominoval na olympijský hokejový turnaj do Južnej Korei.


Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk