HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Miklík nechce platiť za prvý gól, skúsi zabojovať s Dudášom
zdroj: Košice po góle (foto jäzva)

Miklík nechce platiť za prvý gól, skúsi zabojovať s Dudášom

Dve tretiny to vyzeralo na veľkú drámu a boj o víťazstvo do posledných sekúnd. V poradí piate tohtosezónne východoslovenské derby bolo po štyridsiatich minút vyrovnané a počas druhej prestávky nemohol nik tušiť, aká lavína sa valí na tím hostí.

„Dve tretiny boli vyrovnané a zlomilo sa to v tretej tretine. Dostali sme góly v oslabeniach a dokonca aj pri našej presilovke. Je to škoda, pretože si myslím, že ten zápas sme mohli uhrať,“ povzdychol si po prehre 2:6 na ľade Košíc obranca Popradu Štefan Fabian.

Tretiu tretinu prehrali „Kamzíci“ 0:4 a podľa trénera Marcela Ozimáka sa pod to podpísala aj maródka, ktorá oklieštila zostavu jeho tímu. „Do Košíc sme pricestovali s omladeným kádrom. Hráčom patrí pochvala za výkon v prvej a druhej tretine. Zápas však nevyšiel našej elitnej formácii, ktorá sa nepresadila ani v presilovkách a bola pri štyroch inkasovaných góloch. Tak to však býva a nemôžu nás stále ťahať tí istí hráči. Rozhodli šance, ktoré si Košičania vypracovali aj s naším prispením. Myslím si, že domáci vyhrali zaslúžene. Dnes vyhrala skúsenosť nad mladosťou.“

Popradu chýbali Arne Kroták, Peter Lichanec, Peter König, Radomír Heizer, Ľubomír Dinda či Daniel Brejčák, no ďaleko od ideálu mal aj tím Košíc. Zranenia poznačili citeľným spôsobom hlavne obranu, v ktorej absentovali Václav Čížek, Martin Bača i Lukáš Matejka. Okrem toho vypadol hneď v úvode zápasu čerstvý olympionik Marek Hovorka, ktorého skolila viróza.

IMG_3089
Košice - Poprad (foto jäzva)

Marek vypadol na poslednú chvíľu a nebolo ľahké na to reagovať. Každý je však nahraditeľný a každý člen nášho tímu má svoju kvalitu. Som rád, že sme to zvládli takýmto spôsobom,“ skonštatoval útočník „Oceliarov“ Richard Jenčík.

Košičania pritom nezačali ideálne a v prvej tretine inkasovali dva góly. Svojimi premiérovými presnými zásahmi im však pomohli dvaja nováčikovia v tíme Michel Miklík a Ctirad Ovčačík.

Bol to výborný zápas, ktorý bol dve tretiny vyrovnaný, ale stále sme výborne korčuľovali a v tretej časti sme už Poprad prekorčuľovali. Som rád, že sme potešili divákov šiestimi gólmi a víťazstvom,“ povedal Miklík, ktorého si teraz zrejme vezme do parády tímový pokladník Martin Dudáš. Keďže sa však vrátil do Košíc už tretíkrát, tradičný poplatok by najradšej neplatil. „Uvidíme čo mi naráta, ale ja mu nič nedám. Alebo aspoň skúsim zabojovať, aj keď s Martinom Dudášom je to asi vopred prehraný boj,“ rozosmial sa 35-ročný útočník.


Úsmevy rozdával v šatni aj obranca Ovčačík, ktorý čakal na svoj prvý gól v najvyššej slovenskej súťaži iba dva zápasy.

„Som za to rád, pretože ak človek čaká na gól napríklad desať, či dvadsať zápasov, tak to má v hlave. Je vždy fajn pomôcť tímu k víťazstvu aj gólom, ale podstatné je, aby sme zbierali body do tabuľky. Do play-off si chceme vytvoriť čo najlepšiu štartovú pozíciu,“ prízvukoval 33-ročný odchovanec Vítkovíc.

Pôsobenie na Slovensku si zatiaľ pochvaľuje, veď po víťazstve v Liptovskom Mikuláši oslávil ďalšie víťazstvo. A nesťažuje sa ani na otvorenejšiu hru, ktorá nie je na rozdiel od českej extraliga natoľko takticky zašnurovaná. „Taktika ide možno niekedy trochu stranou, ale na druhej strane sa tu veľa korčuľuje a z toho vzniká veľa šancí, ktoré vás nútia brániť. Misky váh sa preto preklápajú a nie je to len nejaká ofenzíva bez zadných vrátok,“ ponúkol svoj postreh Ovčačík a na margo samotného zápasu pridal: „Zápas mal od začiatku dobré tempo. Oba tímy výborne korčuľovali a hra sa prelievala zo strany na stratu. Zo svojej aktivity sme vyťažili gól, ale potom sme bohužiaľ dvakrát inkasovali a povedali sme si teda, že to musíme viac zatiahnuť. Stále sme sa však držali na puku a vytvárali sme si šance. Tretia tretina už bola aj o fyzickej kondícii a tam sme súpera jasne predčili.“

IMG_3165
Ctirad Ovčačík (foto jäzva)

Skúsený český obranca východoslovenské derby nikdy predtým nevidel, no na ľade veľmi rýchlo vycítil, že ide o zápas so zvýšenou prestížou. „Počul som, že je to derby a bolo to cítiť aj na naozaj dobrej atmosfére. Ten záver už bol možno trochu zbytočne vyhrotený. Zbytočne tam útočili na našich hráčov, pretože výsledok už bol dávno rozhodnutý.“

Ovčačík s Miklíkom naskočili na rozbehnutý vlak a Košiciam pomohli už k piatemu víťazstvu v rade. „Oceliari“ ešte navyše pod vedením novej trénerskej dvojice neprehrali v riadnom hracom čase ani jeden zápas a na prvú Banskú Bystricu strácajú už len dva body.

„Viem, že tu bola menšia výsledková kríza, ale teraz to vyzerá fajn a myslím si, že ak budeme hrať tento hokej, tak bude mať s nami problém každý,“ zamyslel sa Ovčačík, na ktorého nadviazal Miklík.Sme veľmi radi, že víťazíme. Je to veľmi vyrovnané a toto bude najdôležitejšia časť sezóny. Teraz preto musíme urobiť všetko pre každý bodík.“


Stúpať v tabuľke nahor by radi aj Popradčania. Posledných šesť kôl však striedajú pravidelne víťazstvá s prehrami a to nie je cesta, ktorá by ich mohla posunúť do prvej päťky.

„Mužstvo máme dobré, ale bohužiaľ hráme málo v kompletnej zostave. Stále nám niekto vypadne pre zranenie či chorobu. Verím, že sa dáme do piatka dohromady a do zápasu proti Novým Zámkom pôjdeme s jasným cieľom – vyhrať!“ dodal skúsený obranca Popradu Štefan Fabian.


Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk