HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Desať vtipných momentov All-star zápasov NHL 2018
zdroj: Zápas hviezd (Smith, Matthews), foto TASR-AP

Desať vtipných momentov All-star zápasov NHL 2018

Zápasy hviezd sú o kumulácii najväčších hviezd ligy na jednom mieste, no zároveň aj o šou a zábave. Ani tohtoročné podujatie All-star v americkej Tampe Bay neostalo v tomto smere nič dlžné. Ponúkame vám desať pamätných momentov zo Zápasov hviezd 2018.

10. Predzápasové hymny

Základom správnej severoamerickej šou je vždy hymna. V prípade zápasov NHL ide samozrejme o hymny dve. Kanadskú zaspievala Lindsay Ellová z Calgary, o interpretáciu americkej sa postaral country spevák Brett Young. Diváci však mali veľký problém odspievať ju spoločne s ním. Young si totiž zvolil slimačie tempo a tóny sa z jeho úst vliekli ako z chlpatej deky.


9. Subbanov skok na striedačku

Hviezdny obranca Nashville Predators P. K. Subban je tradične nositeľom zábavy. O vtipný prvok sa postaral aj v Zápase hviezd, kedy vyskočil medzi spoluhráčov na striedačku. Podobným štýlom oslavujú niektorí hráči v NFL skórovanie touchdownu.

8. Technika Mika Smitha

Brankár Calgary Flames Mike Smith je známy svojou palicovou technikou. Až v Zápase hviezd ju však predviedol naplno a divákov pobavil viacerými odvážnymi prvkami a výletmi z bránky. V závere sa dokonca pokúsil o gól do prázdnej bránky, ale tú napokon minul.

7. Hrdina Boeser

Nečakaným hrdinom Zápasov hviezd sa stal nováčik Brock Boeser z Vancouveru Canucks. Práve on získal titul MVP zápasu a zaznamenal aj víťazný gól Pacifickej divízie. Niet divu, že sa po zápase cítil ako v siedmom nebi. 

6. Neuznaný gól

O úsmevy sa postaral aj verdikt hlavného rozhodcu Wesa McCauleya, ktorý neuznal gól obrancu Erika Karlssona v druhom zápase. Hoci išlo len o exhibičný zápas, pravidlám bolo učinené za dosť a Švédovi odobrali vsietený gól pre postavenie mimo hry. Práve McCauley je známy svojim teatrálnym vysvetľovaním verdiktov a svojej povesti neostal dlžný ani teraz.

5. Gólové gestá Eichela a Matthewsa

Na rozhodcov gestikulujúcich smerom k bránke po strelení gólu sa zahrali mladé hviezdy Jack Eichel a Auston Matthews. Po svojich strelách dávali jasne na známosť, že išlo o góly.

4. Akrobatický zákrok Rinneho

Brankár Nashville Predators Pekka Rinne ohúril divákov v Amalie Aréne krkolomným akrobatickým zákrokom, ktorým zneškodnil nájazd útočníka Edmontonu Connora McDavida.3. Hetrik domáceho hrdinu

Útočník domácej Tampy Bay Lightning Nikita Kučerov zaznamenal hneď v prvom zápase hetrik, pričom jeden jeho gól bol krajší ako druhý. Po jeho treťom góle zaplavili ľad čiapky a o zábavu sa postarali aj jeho spoluhráči. Tí totiž začali hádzať na ľad svoje prilby.

2. Bryzgalov ako novinár

Ruský brankár Iľja Bryzgalov má povesť kontroverzného čudáka. Počas All-star víkendu sa ujal netradičnej roly novinára a spovedal divákov, hráčov i papagája.

1. Fleuryho bozky bránke

Brankár Marc-Andre Fleury mal počas Zápasu hviezd správne postavenú bránku. Po tom, čo opečiatkoval puk konštrukciu jeho bránky, vybozkal gólman Las Vegas brvno. 


Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk