Šarvátka, akú hokejový svet nevidel: Tridsaťtriročný obranca verzus mladý upratovač
zdroj: youtube/Sports Production

V januárovej dohrávke 4. kola švédskej najvyššej hokejovej súťaže sa udial mimoriadne špecifický moment. V súboji na ihrisku Mory nedohral zápas skúsený obranca hosťujúceho Malmö. Vyprovokoval ho mladý chlapec, ktorý mal cez prestávky na starosť čistenie ľadovej plochy.

V jednej situácii počas komerčnej pauzy sa však chlapec rozhodol čistiť ľad priamo pod hokejistom hostí. Okamžite ako Jens Olsson putoval na ľad, celá striedačka už vedela, že sa to neskončí dobre. Robustný obranca sa po chlapcovi v amoku zahnal, pred hrubšou príučkou však mladého provokatéra uchránili Olssonovi spoluhráči a rozhodca.

„Akurát som sa rozprával s trénerom a riešili sme taktiku pred ďalším vhadzovaním. Stál som chrbtom k ľadu, nevidel som, že ku mne niekto prichádza,“ vysvetľoval situáciu Jens Olsson pre švédsky portál Afton Bladet. Podobne naňho chlapec zaútočil už počas prvej tretiny. „Nič podobné som počas svojej kariéry nezažil. Chlapci, ktorí túto prácu vykonávajú, hokejistov vždy rešpektovali. Toto bolo veľmi neúctivé,“ dodal hokejista, ktorý dostal trest na päť minút a do konca zápasu.

Vzhľadom na trest počas stretnutia následne svojim spoluhráčom nemohol pomôcť v utorňajšom zápase na ihrisku desiateho Brynäsu. „Dúfal som, že trest ešte vedenie ligy zruší, bohužiaľ sa tak nestalo,“ s rešpektom komentoval asistent kapitána v Malmö. Napokon sa jeho mužstvu podarilo aj bez jeho pomoci vyhrať jednoznačne 4:1.

Švédsky hokejista oblieka dres Malmö už šesť rokov, s pätnástimi kanadskými bodmi je v tíme druhý najproduktívnejší obranca. Jeho tím sa v tabuľke nachádza na šiestom mieste, čo je na hrane postupu do štvrťfinále play off, Mora je predposledná s dvadsaťbodovým mankom na postup do osemfinále play off. Posledné dva celky švédskej hokejovej ligy budú hrať baráž o udržanie sa.