Hokej.sk Hokej.sk

Nórska posila sa uviedla čistým kontom, hviezdna Kesselová odchádza
zdroj: Oslavy košických hokejistiek (jäzva)

Nórska posila sa uviedla čistým kontom, hviezdna Kesselová odchádza

Hokejistky Ice Dream Košice zaznamenali proti Martinu historické víťazstvo. Zatiaľ čo doposiaľ boli zvyknuté debakle skôr prijímať, počas víkendu rozstrieľali súperky z Turca 8:0!

Všetky sme z toho veľmi šťastné a je super pocit vyhrať takýmto výsledkom. Na podobné veci by sme zvykli rýchlo,“ pousmial sa sa po vysokom víťazstve autorka dvoch gólov a asistencie Nina Hudáková. „Som rada, že mi to padlo, ale celé družstvo výborne kombinovalo a dobre nám zachytala aj nová brankárka z Nórska.“

Spomínanou novou posilou košického ženského hokeja je Emilie Kristiansenová, ktorá prišla do metropoly východu študovať a popri tomu bude chytať za Ice Dream. Vo svojom prvom vystúpení sa prezentovala 24 úspešnými zásahmi.

Emilie zachytala výborne, ale musím povedať, že výborne zahral celý tím. Dokonca si dovolím povedať, že takýto výkon ešte niektoré hráčky nepodali v živote a bol to určite nás doposiaľ najlepší zápas,“ nadviazala trénerka Eva Moleková.Na druhej strane z toho nemožno robiť nejaké veľké závery. Pred nami je ešte viacero takých zápasov, v ktorých by to mohlo byť vyrovnané a hlavnou úlohou teraz bude nájsť náhradu za odchádzajúcu strelkyňu.“

Tím Ice Dream totiž opúšťa najväčšia hviezda súťaže, ktorou je kanadská majsterka sveta Courtney Birchardová Kesselová. Tá pomohla k víťazstvu nad Martinom 4 gólmi a 2 asistenciami a celkovo nazbierala v košickom drese v 12 zápasoch 32 bodov (26 gólov).

„Courtney odchádza na play-off do Švédska, ale veríme, že sa ešte do konca sezóny vráti. Aj keď už potom nebude môcť hrať, v rámci tréningového procesu by nám veľmi pomohla. Dievčatá si už však v každom prípade uvedomili, že Courtney to za nich všetko sama neodohrá a ak chcú byť úspešné, potrebujú dobre korčuľovať a podieľať sa na tvorbe hry. Verím preto, že budeme pokračovať v dobrých výkonoch aj po jej odchode,“ zaželala si E. Moleková a k odchodu líderky tímu sa vyjadrila aj Nina Hudáková „Je to smola, ale verím, že budeme hrať to, čo nás učila počas tréningov i zápasov. Verím, že sa dočkáme víťazstva aj bez nej a v tejto sezóne ešte ukážeme svoje schopnosti.“

Košičanky sú v tabuľke stále posledné, no strata na predposledný Martin predstavuje už len jeden bodík.

My už môžeme iba stúpať a verím, že prídu aj ďalšie víťazstvá. Tento triumf dievčatám dokázal, že ak hrajú tímovo, dobre korčuľujú a prihrávajú si, tak to ide,“ dodala trénerka Eva Moleková.

Oslavy víťazstva odštartovala už pozápasová šľahačková torta, ktorá pristála na tvári narodeninovej oslávenkyne Evy Márie Molekovej.

Ice Dream Košice – MHK Martin 8:0 (3:0, 3:0, 2:0)
Góly: Birchard Kesselová 4, Hudáková 2, K. Borovská, Doľáková

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ice Dream Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Extraliga Ženy

Pozri viac

ProFutbal.sk