HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slováci prvýkrát trénovali, pod dohľadom prezidenta Kisku
zdroj: TASR

Slováci prvýkrát trénovali, pod dohľadom prezidenta Kisku

Prvý tréning slovenských hokejistov v dejisku zimnej olympiády mal prezidentský dohľad. Nápad sa zrodil ešte v lietadle, v ktorom Andrej Kiska "priviezol" druhú skupinku, teda sedmičku hráčov a generálneho manažéra Miroslava Šatana.

Do Pjongčangu a jeho okolia sa cestujúci zo špeciálu dopravili vo štvrtok popoludní a o niekoľko hodín neskôr sa niektorí opäť stretli v hlavnej hale hokejového centra v Kangnungu. Prezident SR zavítal aj na striedačku a potom všetko sledoval z tribúnovej perspektívy, istý čas aj spolu so Šatanom a ďalším prezidentom (Slovenského olympijského výberu) Antonom Siekelom. "Pán Kiska nám prišiel zapriať všetko dobré. O výsledku sme sa ale nebavili. Bol to priateľský pozdrav," konštatoval brankár Ján Laco.

20180208_zoh18_prvy_trening_hok_011496759
TASR

Prezident SR sa po tréningu prihovoril hráčom v šatni, zároveň im poprial, nech si zápasy na ZOH užijú. "Olympiáda je úžasný sviatok. Užite si to, pre tých mladších je to možnosť ukázať, čo v nich je. Ak necháte na ľade srdce, tak akýkoľvek výsledok bude, vždy doma dostanete jeden obrovský potlesk," uviedol Kiska. "Mnohí takmer nespali, ale pár hodín po prílete už boli na ľade," opísal Kiska tréning na svojom facebookovom profile. "Leteli sme spolu cez noc viac ako 12 hodín. Tí, čo neleteli s nami, cestovali takmer 24 hodín," dodal.

Tréning netrval ani hodinu, trochu ho skrátili pre náročné predchádzajúce fázy. Traja preťažení únavou (Branislav Konrád, Marcel Haščák a Matej Paulovič ani netrénovali). "Je tu milé prostredie, taký príjemný zimák. Ľad je kvalitný, zázemie výborné. Niet sa na čo sťažovať," povedal Laco, ktorý si je vedomý, že aklimatizačná únava sa prejaví zrejme najviac na druhý deň. Preto ešte nemá jasno vo svojom voľnom programe na piatok večer: "Veľmi rád by som išiel na otvárací ceremoniál, ale záleží ako sa budem cítiť. Veľa do toho asi povie aj počasie. Predsa je to dlhšia záležitosť a človek môže v takom chlade ochorieť. V Soči pred štyrmi rokmi to bolo iné, tam bola oveľa teplejšie počasie."

Tréning slovenských hokejistov sledovali aj kórejské dobrovoľníčky. Mali z toho náramnú zábavu a fotili jedna radosť.

20180208_zoh18_prvy_trening_hok_006496754
TASR

20180208_zoh18_prvy_trening_hok_016496763
TASR

20180208_zoh18_prvy_trening_hok_002496750
TASR

Najnovšie z ligy: Olympiáda 2018

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk