HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Skaličania po základnej časti na výslní, odmenou im bol chutný tatarák
zdroj: facebook HK Skalica

Skaličania po základnej časti na výslní, odmenou im bol chutný tatarák

Prvú časť sezóny St. Nicolaus 1. ligy zvládli najlepšie Skaličania. Po základnej časti obsadili prvú pozíciu, so štvorbodovým náskokom pred Michalovcami, a vo štvrťfinále si zmerajú sily s Považskou Bystricou. K prvenstvu si dopomohli najmä sériou sedemnástich zápasov bez prehry, ktorú ťahajú od 15. decembra.

„Hoci sme šli prvý raz na ľad až desiateho augusta, čo je pomerne neskoro, dokázali sme sa dostať postupne do formy. Teraz sa môže zdať, že to bolo jednoduché, ale odohrali sme 46 zápasov a na každý sme sa museli zodpovedne pripraviť,“ obzrel sa za základnou časťou hlavný kormidelník HK Skalica Michal Ružička, ktorý sa posunul na pozíciu hlavného trénera po dlhých rokoch strávených na asistentskom poste: „Nebolo to pre mňa jednoduché. Pociťoval som väčšiu zodpovednosť. Bolo potrebné zabezpečiť, aby mužstvo neustále napredovalo a aby si sadli jednotlivé formácie. Nechcem vyzdvihovať jednotlivcov, každý je v tíme dôležitý a jeden bez druhého by sme nič nedokázali. Snažil som sa odvádzať maximum, ale až teraz sa ukáže, či sa mi to podarilo.“

Po minuloročnej základnej časti figurovali Záhoráci na štvrtej pozícii a spanilou jazdou to dotiahli až do baráže o Tipsport ligu. Tentoraz vstúpia do vyraďovacích súbojov v pozícii favorita, ktorá sa s nimi povezie až do prípadného finále. Najskôr však musia prekonať prvú prekážku v podobe ôsmej Považskej Bystrice. „Musíme byť ostražití, Považská Bystrica podáva v poslednom období výborné výkony. Keďže sa v tejto súťaži hrá play off na tri víťazné zápasy, je dôležité, aby sa mužstvo nakoplo hneď v prvom súboji. Každý zápas je však dôležitý,“ skonštatoval šéf skalickej kabíny.

Michal Ružička (fb HK Skalica)
Michal Ružička (fb HK Skalica)

Zo súboja o najproduktívnejšieho hráča prvej ligy si spravili Skaličania vlastnú súťaž. Prvé miesto obsadil Martin Hujsa (56 bodov), na druhej pozícii skončil Ľubomír Vaškovič (54) a bronzovú priečku obsadil talentovaný Patrik Janáč (52). Na chrbát im dýchal René Jarolín (51), ktorý pred sezónou spolu s Hujsom prišiel do rodného mesta odovzdať skúsenosti mladším. „Všetko je to o kolektíve. Keď sa darí, tak to ide samé. Teraz bude na víťaza základnej časti vyvíjaný veľký tlak. Povie sa, že vo štvrťfinále musí zdolať súpera na nulu, ale nebude to také ľahké. Považská Bystrica sa posilnila, hrá lepší hokej ako na začiatku súťaže. Máme však mužstvo na to, aby sme túto prekážku zvládli,“ povedal pre hokej.sk Jarolín, ktorý okúsil našu druhú najvyššiu súťaž pred tromi rokmi v drese Senice: “Ani vtedy to nebolo zlé, liga má svoju úroveň. Sklamali ma len Nové Zámky. Niekedy bolo zbytočné, aby to mužstvo vôbec niekde cestovalo.“

Skaličania počas sezóny zaznamenali len sedem prehier. Na domácom ľade kapitulovali len raz, keď na Mikuláša obdarovali tromi bodmi Dubnicu. „Pevne verím, že to bude takto pokračovať aj naďalej a bude platiť známe ´môj dom, môj hrad´. Hráme najmä pre fanúšikov, stabilne ich chodilo okolo 800, čo je na prvú ligu slušné číslo. Niektorí nás podporovali aj na hosťujúcich klziskách. Veľmi nám to pomáhalo,“ zdôraznil Jarolín a utekal do kabíny, aby mu spoluhráči nezjedli všetok tatarák, ktorý bol odmenou za vydarenú prvú časť sezóny.

Počas play off môžu na Záhorí očakávať oveľa vyššie návštevy, vlani sa divácka účasť v tomto období vyšvihla neraz nad 3000. Štvrťfinále St. Nicolaus 1. ligy sa začína už budúci utorok, sily si zmerajú tieto dvojice:

HK Skalica vs. HK ´95 Považská Bystrica
Dukla Michalovce vs. Spišská Nová Ves
Prešov Penguins vs. HK Bratislava
HC Topoľčany vs. Dubnica nad Váhom

Najnovšie z klubu: HK Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk