HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pod Zoborom neprehrali 13 mesiacov, Bartánus: Chceli sme podať heroický výkon a vrátiť sa na prvú priečku
zdroj: TASR

Pod Zoborom neprehrali 13 mesiacov, Bartánus: Chceli sme podať heroický výkon a vrátiť sa na prvú priečku

Súboj vicemajstra s majstrom, resp. prvého s druhým v tabuľke. Zápas 46. kola. Tých prívlastkov by sme pre konfrontácie „corgoňov“ s „baranmi“ našli hneď niekoľko. Atraktívny zápas prilákal na nitrianske tribúny 3492 fanúšikov. Pre Banskú Bystricu sa stáva Nitra aréna obľúbenou destináciou, veď „Barani“ neprehrali pod Zoborom už viac ako 13 mesiacov. Inak tomu nebolo ani v nedeľnom šlágri.

„Po tom nepodarenom zápase v Poprade, kedy to bolo fakt zlé z našej strany, sme si povedali, že sa chceme pred prestávkou vrátiť na víťaznú vlnu, prvú priečku a podať heroický výkon. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo,“ začal pozápasové hodnotenie Marek Bartánus. Po piatkovom výprasku v Poprade si hráči spod Urpína evidentne vstúpili do svedomia. „Chyby z Popradu sme si rozobrali, video sme si pozreli. Povedali sme si, kvôli čomu sme tam prehrali. Išli sme sem s tým, že sa to nemôže opakovať. Drobné chyby, ktoré sme robili v Poprade sa nesmú stávať a fakt sa nám to teraz podarilo. Myslím si, že od začiatku do konca sme boli lepším mužstvom a nepustili sme Nitru k ničomu.“

Dôležitým faktorom nitrianskeho neúspechu bol fakt, že „bielo-modrí“ mali k dispozícii len 3 útoky. Pre Banskobystričanov bola dominantná najmä druhá tretina, počas ktorej rozvlnili Lawsonovu sieť hneď dvakrát. „Každý jeden zápas proti Nitre je útočný. Obe mužstvá hrajú útočný hokej, chcú dávať góly. Vedeli sme, že keď hrajú na 3 päťky, nemôžu vydržať ‚lietať‘celý zápas hore-dole. Snažili sme sa hrať svoj hokej, dokázali sme ich unaviť. Kľúč v tom zápase bol v tom, že sme ubránili presilovku 4 na 3. Od toho momentu sme to mali jasne v rukách,“ skonštatoval autor gólu a asistencie pri Brejčákovom góle (4 sekundy pred koncom prostrednej časti hry), Marek Bartánus.

Cieľ „Stavjaňovcov“ pred nedeľným šlágrom bol jasný – udržať sa na prvom mieste tipsportligového pelotónu. Nitra sa mohla stať v prípade trojbodového zápisu prvým 100-bodovým mužstvom sezóny. Plány sa však zmenili a na víťazstvo proti Banskobystričanom si budú musieť Nitrania ešte počkať. „Myslím, že ten zápas nebol nejako presvedčivý, že by Bystrica dominovala. Skôr to bolo o tom, že sme nepremenili šance, ktoré sa nám naskytli. Škoda za stavu 1:2 Bradleyho tyčka, potom sme inkasovali hlúpy gól štyri sekundy do druhej prestávky. Mohli sme sa vzchopiť v presilovke 4 na 3, kde bol v dobrej pozícii Troy (Milam). Škoda, že to nepremenil. Možno, keď by bolo 3:2, ten zápas by vyzeral celkom inak,“ nechal sa počuť center druhej nitrianskej formácie, Marek Slovák.

Ako sme už vyššie spomínali, Nitra nastúpila do zápasu len s tromi kompletnými útokmi. Pod Zoborom chýbalo celkovo 8 hráčov. Dvaja najproduktívnejší hokejisti ligy reprezentujú našu vlasť na OH v juhokórejskom Pjongčangu + absencia ďalších šiestich (Cope, Lantoši, Macík, Pupák, Rais a Mikúš). „Samozrejme, je to ťažké, ale tu je každý zápas náročný. Možno, že nám dosť síl ubudlo v tých Nových Zámkoch a dnes nám chýbali. Bystrica dohrávala ten zápas v Poprade a mohli sa pripraviť na nás, my sme odohrali náročných 65 minút. Možno aj preto nám trošku chýbali sily.“

Počas „olympijskej“ prestávky budú svojich spoluhráčov i ostatných chalanov na diaľku podporovať aj v kabínach vicemajstra i majstra. „Samozrejme, že im budeme fandiť. Je tam 10 hráčov z našej ligy, čo je dobrá vizitka. Určite chalanom držíme palce. Myslím, že nič lepšie, ako prvý zápas s Rusmi, nemohli dostať. Ukáže im to, kde je ten turnaj a keď sa chytia tam, môžu zahrať dobrý výsledok,“ zhodnotil Marek Slovák. „Určite to budeme pozerať všetci, nielen kvôli tomu, že sú tam traja naši spoluhráči, ale kvôli celému Slovensku a držíme palce chlapcom,“ ukončil Marek Bartánus.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk