HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Štartuje prvoligové play-off. Na dve barážové priečky sú traja hlavní kandidáti
zdroj: Michalovce - Skalica (foto jäzva)

Štartuje prvoligové play-off. Na dve barážové priečky sú traja hlavní kandidáti

Základná časť St. Nicolaus prvej hokejovej ligy je za nami a do play-off brány sa nevtesnali Trnava a béčko Nových Zámkov. Osem najlepších tímov súťaže sa naopak pobije o dve miestenky do baráže o postup do Tipsport ligy. Kandidátov je viacero, no tými hlavnými sú určite Skalica, Michalovce a Prešov.

HK Skalica (1.) - HK 95 Považská Bystrica (8.), 17.00 h

Záhoráci vyhrali základnú časť so ziskom 110 bodov a pred druhými Michalovcami mali štvorbodový náskok. Skalica hrá v novom roku famózne a do play-off vstupuje so 17-zápasovou víťaznou sériou! Jej hráči pritom okupujú prvé štyri priečky ligovej produktivity (Hujsa, Vaškovič, Janáč, Jarolín). V posledných troch kolách navyše nastrieľali "králi" 26 gólov. "Panteri" z Považia sú jasným outsiderom a svoj hlavný cieľ splnili už samotným postupom do play-off. Nutno však podotknúť, že ani Považská Bystrica nehrá v novom roku vôbec zle a pred play-off porazila 10:2 Nové Zámky a 3:1 Spišskú Novú Ves. Všetko však navráva hladkému postupu Skalice, ktorá získala v základnej časti o 66 bodov viac ako Považská Bystrica a uspela aj vo všetkých piatich vzájomných zápasoch. 

Náš tip série: 3:0 pre Skalicu


HK Dukla Michalovce (2.) - HK Spišská Nová Ves (7.) - 17.30 h

Aj táto séria má jasného favorita. Michalovce plánujú dopriať vynovenému štadiónu baráž a predurčujú ich k tomu podmienky i kvalita kádra. Zemplínčania navyše gradujú formu ideálnym spôsobom a v posledných štyroch kolách základnej časti získali 12 bodov pri celkovom skóre 26:6. Spišiaci sú naopak úplne z formy a v roku 2018 ešte nevyhrali! Do play-off tak vstupujú s jedenásťzápasovou sériou prehier. V prvom vzájomnom zápase sezóny uspela Spišská Nová Ves 6:5 po predĺžení, no odvtedy už jasne dominovali "líšky". Ak sa stretne favorit vo forme a outsider bez nej, výsledok je spravidla jasný.

Náš tip série: 3:0 pre Michalovce

HC Prešov Penguins (3.) - HC Osmos Bratislava (6.) - 18.00 h

Tučniaci síce nedokázali obhájiť vlaňajšie víťazstvo v základnej časti, no to nič nemení na ich barážových ambíciách. Prešov sa stal v poslednom kole tretím tímom, ktorému sa podarilo prekonať stobodovú hranicu a do série proti Bratislave vstúpi na sedemzápasovej víťaznej vlne. Tím z hlavného mesta môže iba prekvapiť. Bratislavskému sebavedomiu však rozhodne nepomohla šesťzápasová séria prehier pred štartom play-off, pričom v poslednom kole utrpeli debakel 0:12 v Michalovciach. Jasnou rečou hovorí aj vzájomná bilancia. Penguins uspeli vo všetkých piatich zápasoch. Prešov tak môže zastaviť iba vlastná psychika, ktorá ich vlani pripravila o baráž v sérii proti Skalici.

Náš tip série: 3:1 pre Prešov


HC Topoľčany (4.) - MHK Dubnica (5.) - 18.00 h

Séria tímov zo stredu tabuľky sľubuje najvyrovnanejší priebeh. Aj tu však platí, že vyššie postavený tím bol na tom v základnej časti výrazne lepšie. Topoľčany získali v porovnaní s Dubnicou o dvanásť bodov viac. Zaujímavosťou však je, že nováčik ligy nastrieľal v porovnaní so Žochármi až o 22 gólov viac. Topoľčany naopak disponujú lepšou defenzívou (103 inkasovaných gólov vs. 145 gólov Dubnice). A v play-off rozhoduje spravidla práve defenzíva. Štyri z piatich vzájomných zápasoch ovládli Topoľčany, no dvakrát sa body delili a naposledy uspela Dubnica na ľade súpera 4:2. Piaty tím základnej časti teda kožu lacno nepredá.

Náš tip série: 3:2 pre Topoľčany

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk