HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slováci chytili správny vietor, mimo z nich boli Rusi i agentúra AP
zdroj: Slováci po góle (foto TASR)

Slováci chytili správny vietor, mimo z nich boli Rusi i agentúra AP

Veľké víťazstvo nad hlavným favoritom na olympijské zlato dnes predstavuje ústrednú tému rozhovorov na pracoviskách a školách. Slováci porazili Rusov (nútene hrajúcich pod čudným názvom a v nelákavých dresoch) už v treťom z posledných štyroch vzájomných zápasov pod piatimi kruhmi a čo je na tomto víťazstve najkrajšie, je spôsob, akým to dokázali.

Na úvodné buly nastúpili s nohami roztrasenými ako školáčka pred prvým valentínskym rande a kým pochopili, že Sergej je tiež len človek, prehrávali 0:2. Mnohí v tom čase veštili skôr hanebný debakel, než historický triumf.

Rusi si s výberom slovenskej a českej extraligy robili, čo sa im zachcelo a svoju dominanciu korunoval moment, kedy prehodil Zubarev na ruskú striedačku Martina Bakoša.

V tom sa však nevyspytateľný kórejský vietor otočil. Za chrbát prekvapeného Košečkina nasmeroval strely Ölveckého s Bakošom a dovtedy nesmelí slovenskí bačovia začali práskať bičom čoraz odvážnejšie. Až napokon vyprášili kožuch ruského medveďa víťazným gólom Petra Čerešňáka.

Hokejový svet bol natoľko šokovaný, že aj renomovaná agentúra AP bola po zápase úplne mimo a vydala čudesný preklad Čerešňákovej výpovede.

„I got aperfect pass from Martin Hasek and then I just closed my eyes shut and it finished in the goal.“

Nevedno síce, aký to Martin Hašek prihrával na víťazný gól Slovákov, no faktom je, že podobne mimo boli v závere aj ruskí hokejisti. Namiesto bránky Branislava Konráda mierili svoje strely do hľadiska, odkiaľ ich úspešne hypnotizoval prezident Andrej Kiska plniaci rolu oduševneného šéfa fanklubu. Aj tento moment dokumentoval veľkosť úspechu malého národa. Dokážete si predstaviť, že by na tribúne rozkrikoval fanúšikov Vladimír Putin?

Nebojácne a so srdcom hrajúci Dávid povalil Goliáša a ostáva veriť, že ide o predzvesť tretej slovenskej olympijskej rozprávky. Po Lillehameri a Vancouveri by to mohol byť opäť „náš“ turnaj a neúčasť hráčov z NHL otvára jednoliatej partii kráčajúcej skromne, no o to odhodlanejšie, sľubné možnosti.

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Olympiáda 2018

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk