HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tučniaci vykročili smerom k derby proti Líškam
zdroj: Prešov - Bratislava (foto jäzva)

Tučniaci vykročili smerom k derby proti Líškam

Po úvodných dvojzápasoch štvrťfinále St. Nicolaus prvej hokejovej ligy to vyzerá na očakávané zloženie semifinálového kvarteta.

Predovšetkým Skalica a Topoľčany sa síce poriadne zapotili (víťaz základnej časti ušiel hrobárovi z lopaty, keď vyrovnal 10 sekúnd pred koncom a následne zlomil Panterov z Považskej Bystrice v predĺžení), no prvá štvorka tabuľky má pred odvetami na klziskách súperov zhodný náskok 2:0 na zápasy. Črtajú sa tak očakávané semifinálové dvojice Skalica - Topoľčany a Michalovce - Prešov.

Zaujímavý priebeh mali obe stretnutia série medzi Tučniakmi z Prešova a HC Bratislava. V oboch prípadoch sa o otvorenie streleckého účtu postaral domáci útočník Dominik Šimčák.

„Vďaka Bohu, že chytil takú gólovú formu. Prvé góly sú v takýchto zápasoch vždy veľmi dôležité a dodajú tímu pokoj,“ pochválil svojho spoluhráča kapitán Prešova Marcel Baláž. Bol to práve on, kto zvyšoval v 32. minúte na 2:0. Rovnako ako v utorok, aj tentoraz však dokázali hostia z hlavného mesta znížiť a pred treťou tretinou tak bolo všetko otvorené.

„Bolo to veľmi podobné ako v prvom zápase. Tentoraz sme však urobili pár zbytočných faulov a oni to v presilovkách vedia. V početnej výhode strelili góly v utorok i v stredu a v závere sme to teda museli vydrieť,“ poznamenal po víťazstve 3:1 Baláž.

Prešovu chýbala očividne ľahkosť zo základnej časti, no to sa dalo podľa 29-ročného trebišovského odchovanca čakať. „V play-off ide o všetko. Je to iné ako v základnej časti a každý do toho dáva maximum. Každá prehra môže znamenať koniec sezóny a účel preto svätí prostriedky. Aj víťazstvo o milimeter je víťazstvom a sme radi, že vedieme 2:0.“

Po dvoch víťazstvách 5:1 a 3:1 sú Šarišania na koni a pred cestou k Dunaju by z nich mala opadnúť aj nervozita, ktorá poznačila úvod série.

„Hoci si to nechceme pripúšťať, sme určite pod väčším tlakom ako oni. Sme favoriti a berieme iba postup. Súper má svoju kvalitu, ale pri hre piatich proti piatim sme lepší. Prvý cieľ sme splnili a verím preto, že vyhráme aj tretí zápas série. Radi by sme to ukončili čo najskôr,“ dodal pre hokej.sk kapitán Penguins Marcel Baláž.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk