HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sobotňajší súper - nečakaná bitka o prvenstvo, Bubela: Proste musíme bojovať
zdroj: TASR

Sobotňajší súper - nečakaná bitka o prvenstvo, Bubela: Proste musíme bojovať

Čo americkí a ruskí hokejoví čerti nechceli, vo vyvrcholení základnej B-skupiny olympijského turnaja sa bude rozhodovať s nimi aj bez nich. Presnejšie víťaz šlágra tejto vetvy bude s napätím sledovať aj osud zápasu v hale Kwandong, kde sa môže zrodiť nečakaný priamy postupujúci do štvrťfinále v súboji Slovenska a Slovinska, úvodné buly je 21.10 miestneho času (13.10 SEČ).

Američania budú fandiť Slovákom. Slováci ale Rusom. K tom treba vyhrať nad súperom, ktorý z pohľadu vzájomných zápasov nepatrí medzi fackovacích panákov. Hoci na svetových šampionátoch nad ním vyhrávajú, práve na olympijskom fóre to pred štyrmi rokmi bolo naopak. Slovinci vyhrali 3:1 a ich sila bola výraznejšia len o Anžeho Kopitara. To Slovensku teraz chýbajú viacerí hráči z NHL.

"Proste musíme bojovať. Vyhrávať puky a držať sa na nich. Tlačiť sa do ich pásma a vyhrávať buly," prezradil TASR jednoduchý recept Miloš Bubela. Kapitán Tomáš Surový má tiež metódu: "Tréner nám taktiku povie, ale isté je, že sa im musíme vyrovnať v oduševnenosti a hrať tímovo. Musíme zápas zlomiť na našu stranu".

Pravdepodobné zostavy:
SR:
Konrád (Laco) - Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák, Čajkovský, Ďaloga, Valach - Kudrna, Surový, Nagy - Lamper, Marcinko, Cingel - Bakoš, Bubela, Haščák - Paulovič, Krištof, Ölvecký - Hovorka

Slovinsko: Gračnar – Robar, Gregorc, Podlipnik, Kovačevič, Vidmar, Repe, Pavlin – Verlič, Muršak, Urbas – Sabolič, Tičar, Jeglič – Pance, M. Rodman, Goličič – Kuralt, Mušič, Ograjenšek - Hebar

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovinsko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Olympiáda 2018

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Olympiáda 2018

Pozri viac

ProFutbal.sk