HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Hurikáni vzali na trip mamičky. Spotreba cigár a škótskej bola menšia, než počas otcovského tripu
zdroj: Hráči Hurricanes s mamkami

Hurikáni vzali na trip mamičky. Spotreba cigár a škótskej bola menšia, než počas otcovského tripu

Svojho muža Craiga Williamsa vyprevádzala Denise Williamsová na tradičné "otcovské tripy" už mnohokrát. Jej syn Justin pôsobí v NHL už sedemnástu sezónu, no tentoraz s ním vycestovala na zápas NHL vôbec prvýkrát.


"Manžel sa zúčastnil už jedenástich otrovských tripov. Pre mňa je to však úplná novinka. Samozrejme, keď mi Justin povedal, že je tu takáto možnosť, tak ma to veľmi potešilo," vyznala sa Denise Williamsová. 

Hurricanes sa pridali k ostatným klubom NHL, ktoré organizujú počas sezóny aj tripy pre matky hráčov. So svojimi synmi absolvovali tréning v domácej hale v Raleigh a následne si to nasmerovali na trip do New Yorku. V rámci pobytu na Broadway si vychutnali aj predstavenie Fantóm opery. Následne sa presunuli do haly Prudential Center, kde hrala Carolina proti domácim Diablom z New Jersey.


Carolina zorganizovala prvý "otcovský trip" už v sezóne 2005-06, kedy takúto akciu inicializoval tréner Peter Laviolette.

Situácia Justina Faulka však inšpirovala klub k podobnému počinu týkajúcemu sa matiek. Kapitánovi Hurricanes totiž zomrel otec na infarkt v čase, keď mal iba sedem rokov. Keď teda organizovali Cans posledný otcovský trip, cestoval s Justinom namiesto otca jeho brat. Manažment Hurikánov si možno aj preto uvedomil, že hokejisti nemajú len otcov. 

"Bola som hrdá aj vtedy, keď na trip pozvali Justinovho staršieho brata. To, že teraz vzali aj nás, je pre nás všetky veľmi vzrušujúce. Žijem v St. Paul v Minnesote a teraz mám konečne šancu zažiť spoločne so synom, ako to vlastne na takom tripe vyzerá," uviedla Faulkova matka Gail Kingová.

Vtipným spôsobom okomentoval rozdiely medzi tripom pre otcov a matky tréner Caroliny Bill Peters. "Menej cigár a menej škótskej. Nevravím, že sa teraz vôbec nefajčilo a nepilo, ale bolo toho menej."


#CanesMoms take Manhattan. 🍎🗽

Príspevok, ktorý zdieľa Carolina Hurricanes (@nhlcanes),

zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: Carolina Hurricanes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk