HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V Poprade dali zelenú výstavbe tréningovej haly
zdroj: Vizualizácia tréningovej haly v Poprade

V Poprade dali zelenú výstavbe tréningovej haly

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Martin Kohút predstavil minulý týždeň na zasadaní popradského mestského zastupiteľstva zámer vybudovať v Poprade hokejovú tréningovú halu.

Ako informujú Noviny Poprad, zväz plánuje pristavať k fungujúcemu zimnému štadiónu modernú tréningovú ľadovú plochu a vytvoriť nielen viac možností pre športové vyžitie obyvateľov mesta, ale najmä dostatočnú kapacitu tréningových hodín pre mládežnícke hokejové družstvá. Hokejová tréningová hala by tiež vytvorila vhodné podmienky pre zriadenie profesionálnej hokejovej akadémie v meste Poprad.

„Som rád, že celý návrh bol schválený plným počtom prítomných poslancov. Projekty hokejových akadémií pripravujeme v ôsmich mestách na Slovensku. V Poprade chceme vybudovať niečo podobné ako v Trenčíne, kde spúšťame pilotný projekt, a poskytnúť tak čo najväčšiemu počtu mládeže možnosť kvalitného vzdelania a kvalitnej športovej prípravy,“ uviedol prezident SZĽH pre Noviny Poprad. Okrem toho, 

Primátor Jozef Švagerko ocenil, že SZĽH vybral naše mesto do tohto projektu a povedal: „Čaká nás ešte kus spoločnej práce.“ SZĽH bude v budúcom období rokovať o možnostiach financovania budúcej stavby.

Mestské zastupiteľstvo Popradu prenájom pozemkov s rozlohou vyše 7 tisíc m2 pre túto stavbu za 1 euro ročne schválilo na 50 rokov, podmienkou je, že SZĽH začne s výstavbou haly do dvoch rokov a ukončí ju do piatich odo dňa uzavretia nájomnej zmluvy. 

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk