HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dobrý začiatok, zlý koniec. Malo to byť naopak
zdroj: Slovensko pred zápasom (Foto TASR)

Dobrý začiatok, zlý koniec. Malo to byť naopak

Olympiáda v kórejskom Pjongčangu je pre slovenský hokejový tím minulosťou. Fantastický úvod v podobe víťazstva nad tímom Olympijských športovcov z Ruska dával šancu na lepší výsledok, než pred štyrmi rokmi v Soči, no nestalo sa.

V prípade nášho účinkovania závisí hodnotenie od toho, či chceme vidieť pohár poloplný, alebo poloprázdny. Fanúšikovia s ružovými okuliarmi povedia, že stačil jeden gól proti Slovinsku a mohli sme byť priamo vo štvrťfinále. Skeptici naopak poukazujú na to, že ak by Rusi po rýchlo získanom náskoku neprestali hrať svoj hokej, mohli si baliť Slováci do kufrov k zakúpeným maskotom štyri prehry obalené hanbou.

Po vojne je každý generál a pri pive sa teraz bude diskutovať o tom, čo by sa stalo, ak by slovenskí tréneri v závere zápasu proti Slovinsku zariskovali. Strelili by zlatý gól, ak by poslali na kľúčovú presilovku štyroch útočníkov? Naložil by s kvalitnou streleckou pozíciou niekto lepšie ako Tomáš Starosta? Bolo by rozumné vsadiť všetko na jednu kartu a skúsiť odvolať brankára? A vyhli by sme sa repríze súboja proti USA ak by odhalili nadopovaného majstra nájazdov Žigu Jegliča o pár dní skôr? A čo ak by sa nedopustil zbytočného faulu v záverečnom súboji Michal Čajkovský? Vyzeralo by to inak, ak by nominoval Craig Ramsay na olympiádu hráčov Slovana, či bratov Hudáčkovcov?

Keby bolo keby, boli by sme v nebi. Vravievali naše staré mamy. Zrealizované sa už zmeniť nedá a tak ako hovoria hokejisti v mixzóne po každom zápase – je treba sa poučiť. Iste, slovenskí hokejisti pôsobia ako veční študenti, pretože zbierať skúsenosti chodia na medzinárodné turnaje rok čo rok a keď má prísť čas maturít, tak sú ešte stále nepripravení, alebo chýbajú.

Slovenský tím nedokázal využiť absenciu hráčov z NHL. Pravda, aj nám chýbali mená ako Chára, Tatar, Sekera či Halák, no predstavte si, ako by vyzeral v plnej sile napríklad tím USA, s ktorým sme utrpeli dve prehry. „Česko – slovenský“ výber ukázal bojovnosť a viacerí hráči naznačili potenciál, zároveň však doplácal na nedisciplinovanosť a útok miestami akoby neexistoval. Objektívne, priama štvrťfinálová miestenka by bola sebaklamom. Nie, súčasný slovenský hokej medzi najlepšiu osmičku sveta nepatrí. Všetci po tom túžime, všetci to našej reprezentácii želáme, no realita nepustí. Ostáva vyhrnúť si opäť rukávy a pustiť sa do práce, ktorá by priniesla veselšie hodnotenia po májových majstrovstvách sveta v Dánsku. Slovenský hokej totiž absentuje vo štvrťfinálovej fáze veľkých turnajov už od roku 2013 a ak sa to rýchlo nezmení, nemusíme byť súčasťou budúcej olympiády v Pekingu vôbec...

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Olympiáda 2018

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk