HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Crosby si obliekol brankársky výstroj, potešil stovku detí v jeho dresoch
zdroj: Sidney Crosby

Crosby si obliekol brankársky výstroj, potešil stovku detí v jeho dresoch

Stovka detí oblečená v dresoch s menom Sida Crosbyho dostala jedinečnú šancu zatrénovať si priamo so svojim idolom. Hviezda Pittsburghu sa s nimi objavila spoločne s piatimi ďalšími spoluhráčmi z tímu Penguins na ľade tréningového komplexu UPMC Lemieux Sports Complex.

Crosby sa aktívne zapája do mládežníckeho hokejového programu, v rámci ktorého ročne odovzdajú až dvetisíc výstrojí pre deti od štyroch do deviatich rokov. Projekt "Lear to play" prebieha v oblasti Pittsburghu už desiaty rok. "Bola to zábava," uviedol Crosby, ktorý sa objavil na ľade netradične aj v brankárskom výstroji. "Teší ma, že počet malých hokejistov z roka na rok rastie. Znamená to nárast základne a verím, že si to deti užili. Ja som si to medzi nimi vychutnal naplno."

Počas desiatich rokov projektu odovzdali nadácia Pittsburghu Penguins, USA Hockey, DICK´S Sporting Goods a výrobca CCM celkovo takmer 10 000 výstrojov. 

Spoločne s Crosbym sa na ľade s deťmi objavili aj útočníci Carl Hagelin, Jake Guentzel a Riley Sheahan, obranca Chad Ruhwedel a brankár Tristan Jarry. 

"Takéto akcie sú dôležité. Keď som bol malý chlapec ja, nestretával som sa priamo s hráčmi NHL, ale vzhliadal som aj k miestnym hráčom, ktorí boli našimi vzormi. Ak si s nimi môžete ako dieťa zatrénovať, tak je to veľká vec. A teraz viem, že deti vám vrátia svoju energiu späť. Je to teda obojstranne užitočná vec," dodal Crosby.


Zdroj: NHL.com

Najnovšie z klubu: Pittsburgh Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk