HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Divočina vo Zvolene - góly, megabitka a nekonečné rozdeľovanie trestov
zdroj: Zvolen - Trenčín (Foto V. Chramazda)

Divočina vo Zvolene - góly, megabitka a nekonečné rozdeľovanie trestov

Takto to bude vyzerať v play-off. Zhodli sa po zápase Zvolen – Trenčín predstavitelia oboch strán. Spokojní však boli iba hostia spod Čákovho hradu, ktorí predviedli v tretej tretine obrat z 3:4 na 5:4. Góly však neboli ani zďaleka jedinou vecou, o ktorej sa po zápase hovorilo.

„Ľudia si prišli na svoje, boli góly, boli bitky. Bolo to veľmi divoké, ale takto to bude vyzerať v play-off. Ukázali sme charakter a všetci sme bojovali až do konca. Je to preto dôležité víťazstvo. Takéto tímové výkony potrebujeme aj v play-off,“ vyslovil sa po víťazstve 5:4 útočník Dukly Marcel Hossa.

Trenčania prehrávali pod Pustým hradom 0:2 i 2:4. „Dôležité bolo, že sme boli stále pozitívni,“ upozornil Branko Radivojevič. „Mužstvo naberá na sile a stále hráme ešte aj o tretiu priečku. Nie je to len v našich rukách, ale urobíme všetko, čo môžeme. Tak ako povedal Marcel, bol to typický play-off hokej, ktorý sa musel divákom páčiť. Bolo tam všetko. Góly, bitky, emócie.“

Emócie explodovali naplno v 27. minúte, kedy sa na ľade rozpútala obrovská mela. Jej iniciátor Andre Deveaux za ňu zinkasoval trest v hre a poputuje na disciplinárku. Trest 2+2+DKZ dostal domáci Ján Ťavoda, ktorý naskočil do bitky zo striedačky a celkovo bolo potrestaných až jedenásť hráčov. Rozdávanie trestov trvalo nekonečných 23 minút.

„Trenčania sa išli hádať a protestovali, že tam skočil Jano zo striedačky. Veľmi sa to naťahovalo a určite nám to nepomohlo,“ poznamenal domáci útočník Viktor Fekiač a dlhé udeľovanie trestov rozhodilo zvolenský tím aj podľa trénera Petra Mikulu. „Myslím si, že dlhé čakanie na tresty, ktoré sa v druhej tretine menili, ovplyvnilo výkon mojich zverencov. Pre nás to bol dôležitý zápas na upevnenie si tretieho miesta. Nepodarilo sa nám to. Škoda hlavne nepremenených šancí. Za stavu 4:3 sme tam mali tri samostatné nájazdy, ale nerealizovali sme ich efektívne. O ďalších veciach sa radšej nebudem zmieňovať, pretože šport je už taký, niekto iný šéfuje na ľade, takže je to zložité.“

A prečo vlastne trvalo trestanie horúcich hláv tak dlho? „Nebola to štandardná situácia, ktorá sa v hokeji stáva,“ pustil sa do vysvetľovania hlavný rozhodca Peter Jonák. „Do šarvátky sa postupne zapojilo viacero hráčov a museli sme si vydiskutovať, kto, čo, ako. Nie je to úplne bežné v špičkovom hokeji, aby nám do prebiehajúcej bitky zasahovali hráči zo striedačky. Bola to výnimočná situácia a tá si žiadala výnimočné riešenia. Z oboch striedačiek navyše prišli protesty a to si žiadalo ďalšie preverenie jednotlivých vecí. Rozhodli sme sa teda potrestať všetkých hokejistov, o ktorých sme vedeli. Tých hráčov tam bolo totiž viac, ako ich reálne na ľade byť malo. Nie všetci však vystupovali ako agresori, niektorí sa snažili situáciu upokojovať a boli do šarvátky vtiahnutí. Video som ešte nevidel a nemôžem teda vylúčiť, že tam bol aj nejaký hráč, ktorého sme nepotrestali.

“Kuriózne pôsobilo aj vylúčenie zvolenského útočníka Mateja Síkelu za zdržiavanie hry. Na trestnú lavicu putoval priamo z buly. „Zahral to úplne okato zle. To buly sa postupne sprísňuje a ak si pamätáte, tak takýto trest dostali aj Slováci na olympiáde. Tímy sa totiž snažia po zakázanom uvoľnení prvé buly pokaziť a ak tak urobia okato aj pri druhom, tak prichádza trest.“

Zvolenčania sa však napriek mrzutej prehre po zápase nemohli a ani nechceli vyhovárať na rozhodcov. Prehrali si to v prvom rade vlastnými chybami.

„Mali sme to vo svojich rukách, ale nevyužili sme príležitosti a inkasovali sme z prečíslení. Je to veľká škoda, pretože sme mali šancu na body i tabuľkový posun. Sme teda sklamaní i frustrovaní. Prehrali sme si sami vyhratý zápas. Nemôžeme si dovoliť za stavu 4:3 v takomto zápase dostať doma také góly,“ povzdychol si očividne rozladený Milan Kytnár. 

„Bryndziari“ tak opäť raz nevyužili zaváhanie Banskej Bystrice a ostávajú na tretej priečke s jednobodovou stratou. A pred Trenčínom majú už len bodový náskok. Na prvý pohľad to teda vyzerá tak, ako keby tú druhú pozíciu ani nechceli. „Prečo by sme to druhé miesto nechceli? Vidíte však, prehra Banskej Bystrice nám zahrala do kariet a tak sme opäť raz prepásli možnosť na tabuľkový posun,“ pridal s trpkým úsmevom V. Fekiač.

Zvolen - Trenčín 4:5 (39 obrázkov v galérii)

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk