HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Michalovce uhasili 32-ročný smäd po majstrovskom šampanskom, Skalica sa chce revanšovať v baráži
zdroj: Michalovce po zisku titulu (foto jäzva)

Michalovce uhasili 32-ročný smäd po majstrovskom šampanskom, Skalica sa chce revanšovať v baráži

Na túto chvíľu čakali Michalovce od roku 1986. Pred 32 rokmi dokázali Zemplínčania ovládnuť prvú slovenskú národnú hokejovú ligu, no v baráži o postup do celoštátnej súťaže podľahli Vítkoviciam 0:3 na zápasy a odvtedy akoby uťalo.

Predovšetkým v posledných rokoch patrila Dukla rok čo rok medzi hlavných favoritov na prvoligový titul, no v kľúčových fázach zlyhávala. Aj v tohtosezónnej semifinálovej sérii už mali „líšky“ na mále, keď prehrávali s Prešovom 1:2 na zápasy. Víťazstvo 4:2 na ľade „tučniakov“ ich však naštartovalo a od tohto momentu išli za vysnívaným titulom dravo a nekompromisne.

„Každý zápas bol ťažký,“ vyslovil sa bezprostredne po víťazstve 4:0 nad Skalicou znamenajúcom zisk prvoligového titulu brankár Adam Trenčan.Zvládli sme to super a oslavujeme titul. Dovolím si povedať, že sme uspeli zaslúžene, pretože sme 60 minút korčuľovali a dali sme do toho všetko. V tíme fungovala chémia, mužstvo bolo prepojené s trénermi i s vedením a toto je výsledok.“Dvadsaťsedemročný zvolenský odchovanec zakončil finálovú sériu dvoma nulami. V piatok vychytal víťazstvo 3:0, v sobotu 4:0. Prvýkrát v živote však mohol zapiť čisté konto lahodným šampanským priamo na ľade.

„Je to niečo neskutočné. Zvládli sme to na výbornú a keďže zažívam majstrovské oslavy prvýkrát, zažívam neuveriteľné emócie,“
pridal Trenčan.


Výrazne väčšiu prax s majstrovskými oslavami má obranca Daniel Hančák, ktorý v minulosti získal päť extraligových titulov so Slovanom Bratislava.

„Každý jeden titul sa oslavuje príjemne. Či je to v extralige, alebo v prvej lige. Vždy je to krásna odmena za celosezónnu drinu. Cesta za titulom bola navyše poriadne dlhá a zaujímavá. Začínali sme vo Vranove, potom sme sa vrátili do Michaloviec a sezónu sme zakončili pred plným domom. Paráda,“ vyznal sa z pocitov 34-ročný spišskonovoveský odchovanec. 

Povesť magnetu na zlato potvrdil tréner Michaloviec Miroslav Chudý. Na striedačke Dukly zavŕšil neuveriteľný hetrik, keď v roku 2016 triumfoval s Novými Zámkami, vlani s Detvou a teraz s Duklou. 

„Je to síce tretíkrát v rade, ale napriek tomu je to istá premiéra. Doposiaľ som totiž oslavoval tituly vždy vonku a teraz sme konečne zodvihli pohár doma! Je to teda veľmi príjemná novinka. Počíta sa však každý titul a za každým stáli perfektní chalani,“ zdôraznil Chudý. „Neboli sme hlavným favoritom. Na čele tabuľky sa počas sezóny objavovali Skalica, Prešov, silné boli Topoľčany či Dubnica. Bola to teda dlhá a náročná cesta.“

Ako to už po finálových sériách býva, radosť jednej strany sa miešala so smútkom strany druhej. Skaličania ovládli základnú časť, no vo finále pôsobili vyšťaveným dojmom a nenachádzali odpoveď na michalovskú túžbu po ukončení dlhoročného čakania na titul.

„Rozhodlo viacero faktorov, ale kľúčové bolo to, že Michalovce vyhrali jeden zápas v Skalici. Za stavu 1:1 sme tam mali veľkú šancu. Nedali sme a súper skóroval z protiútoku. Tam sa to možno lámalo,“ zamyslel sa tréner Michal Ružička. 

V prvej lige však platí, že sezóna sa majstrovskými oslavami ani zďaleka nekončí. Obaja súperi sa ešte niekoľkokrát stretnú v rámci play-out, v ktorom si sily zmerajú aj s Detvou a s jedným z dvojice Nové Zámky – Liptovský Mikuláš.

Finále sa skončilo, začína baráž. Máme týždeň na to, aby sme sa pripravili na dvanásť ťažkých zápasov. Vo finále nám už dochádzali sily, ale máme šesť dní na dobitie batérií a verím, že do baráže vstúpime opäť v plnej sile,“ zaželal si skalický kormidelník, ktorý nastolil otázku, či malo význam míňať cennú energiu v prvoligovom finále. „Možno by bolo lepšie, ak by sa to finále nehralo vôbec. Podmienky sú však nastavené takto a musíme sa s tým vysporiadať. Do baráže pôjdeme s jediným cieľom – odovzdať tam maximum."

Michalovce si teraz užijú oslavy, no potom sa musia vrátiť späť na zem. „Musíme sa na to pripraviť a opäť sa emocionálne naladiť na novú súťaž. Tím teraz zažíva jeden vrchol a potom to budeme musieť opäť naladiť po mentálnej stránke,“ uvedomuje si tréner Chudý úskalia, ktoré prináša nabitý záver sezóny. „Určite by sme radi urobili ešte o ten kúsok navyše a každý z nás túži po tom, aby sme vybojovali pre Michalovce extraligu,“ naznačil barážové ambície Dukly Daniel Hančák, ktorého doplnil Adam Trenčan. „Šanca je tu vždy. Uvidíme však až v zápasoch. Ja ale verím, že niečo uhrať môžeme.“

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk