HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Špirko našiel vo Zvolene najlepšiu partiu kariéry, cieľ pre play-off je jasný
zdroj: Rastislav Špirko (foto jäzva)

Špirko našiel vo Zvolene najlepšiu partiu kariéry, cieľ pre play-off je jasný

Tridsaťtriročný martinský odchovanec Rastislav Špirko má vo svojej zbierke český extraligový titul s Pardubicami i zámorský titul z NCAA. Na Slovensku sa však ešte v play-off nikdy nedostal ani len cez prvé kolo. Pravda, drvivú väčšinu kariéry odohral v zahraničí a v drese materského klubu v minulosti veľké šance na výraznejší prienik vyraďovacou časťou nemal.

Aktuálnu sezónu štartoval v Nových Zámkoch, no tam skončil už po 23 zápasoch. Teraz sa tomu môže len tešiť, veď po jeho službách siahol ambiciózny Zvolen, v drese ktorého nahromadil v 27 zápasoch 25 bodov za 14 gólov a 11 asistencií. Ako správny líder pritom časuje formu smerom k najdôležitejšej fáze sezóny a v posledných troch zápasoch základnej časti obohatil svoje konto o sedem bodov! Dvomi gólmi v druhej tretine nedeľňajšieho súboja v Košiciach navyše vystrelil „rytierom“ víťazstvo v Steel aréne, ktoré posunulo tím spod Pustého hradu na druhú priečku tabuľky.

Rasťo, ako by ste zhodnotili víťazstvo v Košiciach?

Do zápasu sme išli s veľkým odhodlaním. Chceli sme dať do toho všetko a vyhrať. Obzvlášť po zbabranom zápase proti Trenčínu. Stretnutí, v ktorých sme mali súperov na lopate, bolo veľmi veľa. Ak by sme sa z toho všetkého nepoučili, tak by to bolo zlé. Sme preto veľmi radi, že sme takto zvládli ťažký zápas práve pred play-off. Dokázali sme si, že vieme vyhrávať aj takéto zápasy.

V prvom kole play-off nastúpite proti Žiline. Ako vnímate tohto súpera?


Play-off je nevyspytateľná súťaž a ľahký súper neexistuje. To, že ideme na Žilinu, berieme ako fakt. Vieme, že nás dokázali v tejto sezóne párkrát poraziť a tak pôjdeme do série s pokorou, ale aj obrovským odhodlaním.

Aké zápasy očakávate?

V play-off platí, že sústrediť sa musíte na každý zápas, na každú minútu. Strata koncentrácie sa nevypláca. Vieme, že to nebude ľahké, ale dáme do toho všetko a zabojujeme o postup.

Je zvolenská forma vyladená na play-off ideálnym spôsobom?

Zádrheľom bol ten zápas s Trenčínom, ktorý sme prehrali na domácom ľade. Museli sme si v šatni povedať nejaké veci a vyčistiť stôl. Tak ako som povedal, počas sezóny sme pokašľali niekoľko zápasov v závere a uvedomili sme si, že takto by to nešlo. Víťazstvom v Košiciach sme sa však na play-off naladili veľmi dobre.

Aká bola základná časť z vášho pohľadu?

Ja ju samozrejme musím hodnotiť z dvoch pohľadov. Po veľkom sklamaní v Nových Zámkoch som akceptoval ponuku zo Zvolena a myslím si, že som sa rozhodol veľmi dobre. Našiel som tu vynikajúci kolektív a je radosť pracovať v mužstve, v ktorom sa cítite veľmi dobre. Úprimne hovorím, že som tu našiel jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší, kolektív mojej kariéry. To je pre mňa veľmi dôležité a som naozaj rád, že som vo Zvolene. Urobím všetko preto, aby sme zažili úspešné play-off. Ten cieľ je jasný.

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk