HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Liptáci baráž opäť dobre rozbehli, Detva doplatila na množstvo vylúčení
zdroj: Magdaléna Nahálková

Liptáci baráž opäť dobre rozbehli, Detva doplatila na množstvo vylúčení

Dva zápasy, šesť bodov. Hokejisti Liptovského Mikuláša vstúpili do play out o Tipsport ligu dvoma domácimi víťazstvami nad Skalicou a Detvou. „Za nami sú len dva zápasy, pred nami ich je ešte desať. Je to otvorené, v nedeľu sa radujeme, no v pondelok sa už pripravujeme na Michalovce, ktoré nás čakajú v utorok,“ hovorí útočník Jakub Langhammer, autor tretieho gólu Liptákov po výhre 5:3 nad Detvou.

„Opäť máme tri body. V prvej tretine sme nehrali nijaký super hokej, našťastie sme to nejako prežili. Potom sme našťastie začali hrať a prišli naše góly,“ pokračoval 33-ročný rodák z Kladna. Jeho gól do siete Hacketta padol v presilovej hre. Stretnutie bolo ovplyvnené množstvom vylúčení, z pohľadu domácich skončil pomer vylúčení 5:11. „Mali sme skutočne veľa presiloviek. Na konci sme mohli využiť hru piatich proti trom, čo sa nám nepodarilo. Aspoň dve sme však využili a hoci trochu so šťastím, máme tri body.“

Jakub Langhammer
Jakub Langhammer (foto jäzva)

V čom bol súper najnebezpečnejší? „Detva je vždy nepríjemná. Hrajú do tela, sú húževnatí, žiadny puk nedajú zadarmo. To nám zo začiatku robilo problémy. Vysporiadali sme sa s tým a dotiahli duel do víťazného konca,“ hovorí Jakub Langhammer, ktorý na záver odpovedal na otázku, ako sa zmenila hra Liptákov príchodom trénera Tomka: „Náš štýl sme moc nemenili. Dá sa povedať, že to zostalo ako predtým s malými zmenami. Bolo by asi zbytočné veľmi meniť hru a systém. Je tu krátko.“

Hostia spod Poľany po prvom dejstve viedli. V druhej tretine však Liptovský Mikuláš dokázal expresne rýchlo otočiť skóre. „V druhej tretine sme mali výpadok. Za 38 sekúnd sme dvakrát inkasovali, to sa nám nesmie stávať. V každej tretine sme boli navyše tri či štyrikrát vylúčení. To si nemôžeme dovoliť. Potom sa točí na ľade šesť útočníkov, ostatní sedia. Tí, čo hrajú, sú vyťažení, ostatní stuhnutí. Nehrali sme to, čo sme predviedli v piatok doma s Michalovcami. Musíme sa do ďalšieho zápasu zlepšiť.“ myslí si Rastislav Gašpar, autor jedného gólu.

Rastislav Gašpar
Rastislav Gašpar (foto: Magdaléna Nahálková)

„Nedá sa tak hrať. Tí šiesti útočníci sú hráči na oslabenia. Musíme viac korčuľovať, nesmieme robiť hlúpe fauly v útočnom pásme. To sa nám nesmie stávať,“ pokračoval 23-ročný rodák z Banskej Bystrice. Jeho tím má po dvoch kolách play out na konte jednu výhru a jednu prehru. V utorok čaká na Detvu Skalica. „V play out chceme ísť od zápasu k zápasu. Na nedeľu musíme zabudnúť, je pred nami ešte desať stretnutí. V baráži chceme určite uspieť a zachrániť pre Detvu extraligu,“ dodal na záver rozhovoru Gašpar.

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk