HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bude to ešte zamotané, myslia si Ščurko a Vaškovič o ďalšom priebehu baráže
zdroj: HC 07 Detva

Bude to ešte zamotané, myslia si Ščurko a Vaškovič o ďalšom priebehu baráže

Po prvej štvrtine play out sú na čele priebežnej tabuľky obaja zástupcovia Tipsport ligy, no všetky tímy už okúsili trpkosť prehry. Prvý Liptovský Mikuláš v utorok prehral v Michalovciach po samostatných nájazdoch, čo využila Detva a priblížila sa mu na jeden bod (7 a 6 bodov, pozn.). Tretia Skalica má tri body, štvrté Michalovce dva. Baráž tak v zostávajúcich deviatich kolách sľubuje napínavý boj o extraligovú príslušnosť.

Podpoľanci si v treťom kole hravo poradili so Skalicou 6:1. „Sú to dôležité tri body. Vyzerá to síce tak, že stretnutie malo jednoznačný priebeh, ale nebolo to celkom tak. Som rád, že sme to zvládli. Každý z nás si povedal, že bude robiť svoju poctivú robotu počas celých šesťdesiatich minút. Splnili sme to do bodky, až na jeden inkasovaný gól. Podali sme však kvalitný výkon,“ povedal bezprostredne po zápase krídelník Ladislav Ščurko, ktorý skóroval v každom zápase play out. 

Ladislav Ščurko
Ladislav Ščurko (Foto jäzva)

Jeho bilancia po troch kolách je 3+2 „Je úplne jedno, kto dáva góly. Na ľade sme vždy piati korčuliari. Rozhoduje každý detail. Sme radi za každý gól a sme spokojní, že nám to momentálne padá. Budem sa snažiť pomôcť mužstvu aj naďalej,“ pokračoval 31-ročný rodák z Gelnice.

Domáci na Záhorákov poriadne vybehli. Napokon z toho bola jasná záležitosť zástupcu Tipsport ligy. „Vedeli sme, že Skalica má svoju kvalitu, vedia si prihrať do šance. Nepodcenili sme ich, poctivo sme pracovali, nepustili sme ich prakticky k ničomu a podarilo sa nám zvíťaziť,“ vraví Ščurko. Na jeho tím čaká v piatok duel v Michalovciach, nad ktorými v prvom kole zvíťazili 4:2. „V Michalovciach to bude strašne ťažké. Sú nevyspytateľní, zdolali doma Liptovský Mikuláš. Bude to veľmi náročný duel, úplne iný, ako sme s nimi odohrali doma,“ dodal Šcurko.

Menej do reči bolo hosťujúcemu Ľubomírovi Vaškovičovi. „Chceli sme domácich potrápiť viac. Aj výsledok však ukazuje, že Detva bola po všetkých stránkach lepšia a zaslúžene vyhrala,“ uznal skúsený hráč.

„Taký je hokej, nedá sa každé stretnutie vyhrávať. Dalo sa čakať, že v baráži nebudeme takí dominantní, ako sme boli počas základnej časti v prvej lige. Musíme uznať aj silu súpera a vyrovnať sa s týmto výsledkom. Musíme to hodiť za hlavu, v piatok nás čaká ďalší zápas, v ktorom chceme bodovať.“

Ľubomír Vaškovič
Ľubomír Vaškovič (foto: HC 07 Detva)

Ako už bolo spomenuté, v piatok sa Detva predstaví v Michalovciach. Skaličania sa budú snažiť revanšovať Liptovskému Mikulášu za prehru v prvom kole nadstavby. Baráž teda sľubuje zaujímavú zápletku. „Myslím si, že v Michalovciach sa hrá veľmi ťažko, dokážu doma potrápiť každého. Takisto aj my sme doma veľmi silní. Môžeme teda očakávať, že to bude ešte zamotané,“ zakončil Ľubomír Vaškovič.

Najnovšie z klubu: HC 07 Detva

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk